Neon renkler son bir kaç yıldır yaz aylarının vazgeçilmez trendleri arasında, bu yaz da kıyafetlerimizden aksesuarlara, makyajımızda ojelerimize kadar her yerde karşımıza çıkıyorlar. Eğer neon renkleri makyajınızda nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre:

Öncelikle göz önünde bulundurulması gereken önemli bir nokta var ki neon renkler her zaman ve her ortamda kullanım için uygun olmayabilir. Bu nedenle kullanacağınız zamanı ve mekanı iyi seçmekte fayda var. Örneğin çok önemli bir iş toplantınıza neon far ile gitmek çok da iyi bir fikir olmayabilir.

Neon Göz Makyajı

Neon renkleri göz makyajınızda far olarak veya eyeliner olarak kullanabilirsiniz. Donna Karan, Micheal Kors, Versus 2013 ilkbahar defilelerinde neon göz makyajı kullanan isimlerin başında idi. Neon renk göz makyajı sade bir cilt makyajı ve doğal dudaklar ile kombinlendiğinde sanıldığı kadar korkutucu olmayabilir.

Neon Ruj

Göz makyajınız dışında neon renkler kullanabileceğiniz bir başka yer dudaklarınız! Dudaklarda neon renkleri ister beyaz ister bronz teninizde kullanın her türlü dikkatleri üzerinizde toplayacağınıza emin olabilirsiniz. Tıpkı göz makyajında olduğu gibi dudaklarda neon renk kullanılması halinde makyajımızın geri kalanını mümkün olduğunca sade tutmakta fayda var. Özellikle pürüzsüz bir ten makyajı ve kirpiklere bol miktarda uygulanmış maskara eşliğinde neon ruj güzelliğinize çarpıcı bir görünüm kazandıracaktır. Ancak göz makyajınızı biraz daha dramatik tutmak isterseniz, yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi, onun da başarılı örnekleri mevcut.

Neon Oje

Oje severler bilirler, yaz aylarından çoğu marka neon oje koleksiyonu çıkarmayı sever. Bu tür ojeler günlük hayatta biraz 'canlı' olabilir, ancak sahilde veya gece rahatlıkla kullanılabilir. Hatta bir çılgınlık yapıp her bir tırnağınızı farklı bir renge boyayarak gök kuşağı tırnaklara da sahip olabilirsiniz! Ojelerin kalıcı olması için yapılması gerekenleri unutmayın!