Hergün düzenli makyaj yapıyor ve işyerinde de iyi görünmek istiyorsanız her zaman hazırlıklı olmanız gerekiyor demektir. Bir çanta dolusu kozmetik ürünü hergün çantanızda taşıyamayacağınıza göre bazı önemli ürünleri ofis çekmecenizde bırakabilir, acil durumlarda kullanabilirsiniz.  Çalışan, bakımlı bir kadının işyerinde yanında bulundurması gereken kozmetik ürünleri sizler için derledik:

Törpü: Tırnaklarımızın ne zaman, nasıl kırılacağını önceden kestirmek imkansız, özellikle ofiste aniden kırılan ve her yere takılan tırnaklar sizi fazlasıyla rahatsız edecektir. İşte bu gibi durumlar için mutlaka yanınıza bir törpü almanızı öneriyoruz. Ofis çekmecinizde bırakacağınız bir törpü emin olun ki sayısız kere kurtarıcınız olacaktır. 

Oje: Ofise giderken seçeceğiniz oje renkleri muhtemelen sınırlı olacaktır, bu nedenle en temel renkler olan beyaz (krem rengi) ve kırmızı ojelerinizin yedeklerinden ofiste bulundurmanızı öneririz. Bir sabah erkenden işe gittiğinizde sürebilirsiniz, veya ojenizde bozulma meydana gelmesi durumunda düzeltebilirsiniz.

Ruj / Dudak Nemlendiricisi: Hiç evden sabah acele ile çıkarken rujunuzu sürmeyi unuttuğunuz oldu mu? Olmadıysa da emin olun bir gün olacaktır. İşte bu gibi durumlarda ofis çekmecenizde bulunan bir renkli dudak nemlendiricisi veya ruj kurtarıcınız olacaktır. Renk olarak doğal tonlar seçmeye dikkat edin, doğal renkler her tür kıyafete ve göz makyajına uyumlu olacaktır, üstelik ofis ortamında çok göz alıcı renkler kullanmak uygun olmayacaktır.

Maskara: Özellikle küçük bir deneme boyu maskarayı ofis çekmecenizde bulundurmanızı öneriyoruz. Neden mi? İş çıkışı yapılacak ani planlarda maskaranızı tazeleyebilmek için tabii ki!

Kuru Şampuan: Kuru şampuan, özellikle çok yağlı saçlıların acil durumlarda kurtarıcısı olacak bir ürün! Eğer bir önceki gece yıkanma şansınız olmadıysa ve gün içinde saçlarınız yağlanarak sizi rahatsız ediyorsa kuru şampuan imdadınıza koşacaktır. Ayrıca saçlarınızı her an tarayıp, düzeltebilmeniz için minik bir tarak da bulundurmanızı öneririz.

Yağ Emici Mendil / Pudra: Tıpkı kuru şampuan gibi yağ emici mendiller de (veya transparan bir pudra)  cildinizin yağlandığı anlarda sizin kurtarıcınız olacaktır. Özellikle sıcak yaz aylarında veya çok koşturmalı geçen günlerde ekstra parlaklık fark ettiğiniz anda bu küçük mendiller cildinizdeki ekstra yağı emerek, makyajınızı kısa süre önce yapmışsınız gibi yüzünüze taze bir görünüm verecektir.

Cımbız: Her an istenmeyen bir kıl fark edebilirsiniz! Ancak ofiste olmanız, sonradan fark ettiğiniz o kıl ile bir gün geçirmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez(!) Bu tür durumlar için ofis çekmecenizide mutlaka bir cımbız bulundurun.