Rengarenk ojeler arasından en beğendiğiniz rengi seçiyor ve tırnaklarınıza uyguluyorsunuz, herşey en başta çok güzel görünüyor, fakat çok kısa sürede ojeleriniz soyuluyor ve yerini kötü bir görüntüye bırakıyorsa bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu yazımızda ojelerinizin daha kalıcı olması için 6 öneri sunacağız;

  1. Temizlik: Oje sürmeden önce mutlaka ellerinizin tamamen temizlendiğine emin olun. Ellerinizi, pamuk ve aseton yardımıyla eski oje kalıntılarından temizlediğinize ve tırnağınız üzerinde doğal olarak oluşan yağ tabakalarının olmadığına emin olun. 
  2. Elma Sirkesi: Tırnaklarınıza yeni ojenizi uygulamadan önce bir pamuk yardımıyla elma sirkesi uygulayın. Kuruduktan sonra üzerine oje uygulayabilirsiniz. Şaşırtıcı gelebilir, fakat sirke ojelerinizin çok uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. 
  3. Base-coat: Tırnaklarınıza base coat (ilk tabaka) uygulamanız ojeler için daha uygun bir zemin yaratacaktır. Base coat üzerine uygulanan oje daha düzgün görüneceği gibi, ojenin tırnaklarınızda leke bırakmasını da önleyecektir.
  4. Parlak Renkler: Parlak ve ışıltılı partiküller içeren ojeler tırnaklarınıza daha iyi yapışacaktır. Bu tür ojeler özellikle yaz aylarında çok etkileyici duracaktır; Parlak pembe, mint yeşili veya lila gibi renkler tercih edebilirsiniz. 
  5. İnce Katmanlar: Oje sürmek bazen can sıkıcı ve zaman alan bir uğraş haline gelebilir. Bazen seçtiğiniz ojenin türü bazen de fırçası sizi sıkıntıya sokabilir. Ojenizi her zaman ince katmanlar halinde uygulamaya kendinizi alıştırın. Tek seferde kalın bir katman çatlamaya, silinmeye ve tabii ki zor kuruyacağı için bulaşmaya daha müsait olacaktır. İnce katmanlar halinde her katmanı kurutarak ve üzerine yeni bir katman uygulayarak devam etmeniz çok daha hoş bir sonuç yaratacaktır. 
  6. Saklama Koşulları: Saklama koşulları kozmetik ürünlerin kullanım ömürleri açısından oldukça önemlidir, ojeler serin bir yerde saklanmalıdır. Ne kadar doğru teknikler kullanırsanız kullanın malzeme kalitesinin önemini unutmayın. Ojelerinizi çalkalamak şişe içinde baloncuklar oluşturacağı için iki eliniz arasında yuvarlamanız daha doğru bir olacaktır.