Eylül ayının öğrenciler için tek bir anlamı olsa gerek; Okula dönüş zamanı! Biz de özellikle öğrenciler için uygun olacağını düşündüğümüz okul makyajı örneklerini derlemek istedik. 

Kalın Kaşlar, Doğal Ten Makyajı

Doğallığın ön planda tutulması okul makyajı için en önemli adımlardan birisidir, sonuçta çok abartı bir makyaj ile yaşınızdan büyük göstermek istemezsiniz. Öğrenciler için doğal makyaj tavsiyemiz, temiz bir cilt ve düzgünce alınmış (doğal kalınlığı bozulmamış) kaşlardır. Eğer cildinizde renk eşitsizliği veya kızarıklık varsa ve bu sizi rahatsız edecek düzeyde ise BB krem veya CC kremlerden yardım alarak bu kusurları kapatabilirsiniz. Eğer biraz renk katmak isterseniz açık renkte bir allık da uygulayabilirsiniz.

Kaşlarınız çok seyrek ise bir kaş farı ve fırçası yardımı ile doldurmanızı ve şeffaf bir maskara ile sabitlemenizi öneririz.

Kedi Gözü

Özellikle üniversitede, göz makyajına da ağırlık verebileceğiniz bir dönemde, makyaja başlangıç için en büyük kurtarıcınız ince çekilmiş kedi gözü eyeliner olabilir. Eyeliner sürme işlemini özellikle jel eyeliner ve eyeliner fırçası ile gerçekleştirmenizi öneririz, zamanla eliniz alışacak ve bu makyaj sabahları sadece 5 dakikanızı alacaktır. Eğer siyah renk seçeneği olarak size çok koyu geliyorsa koyu kahverengi, gri ve lacivert de eyeliner için harika renk seçenekleridir.

Eyeliner'sız Göz Makyajı

Bir önceki önerimizin aksine bu öneri eyeliner veya göz kalemi kullanmayı sevmeyenlere gelsin! Açık renklerde veya kahve tonlarında far ile eyeliner veya kaleme ihtiyaç duymadan çok güzel bir göz makyajı yapabilirsiniz. Hatta tek renk bir farı hem göz kapağınıza hem de crease (yani göz kapağınızın katlanma bölgesine) sürerek gölgelendirme yapabilirsiniz. Tabii ki daha sonra maskaranızı sürmeyi unutmayın!