İlkbahar denilince kuşkusuz pek çoğumuzun aklına pastel tonlar gelir; geçtiğimiz yılın en popüler trendleri arasında bulunan pastel tonlar bu yılın da gözdesi olmaya devam ediyor, kıyafetlerimizden makyajımıza kadar her yerde pastel tonlar var!

Siz de bu bahar mint yeşili, somon rengi, uçuk mavi, kısacası pastel tonlarda bütün makyaj ürünlerinizi piyasaya çıkarmayı unutmayın! Gelin dudaklarınızda, göz makyajınızda veya tırnaklarınızda kullanabileceğiniz en güzel pastel makyaj örneklerine beraber göz atalım:

GÖZ MAKYAJI: Göz makyajınıza pastel tonlarda bir far veya göz kalemi ekleyerek bütün dikkati gözlerinize çekmeniz mümkün. Mor-mavi-yeşil gibi renkleri tercih ederseniz doğal göz renginizi de vurgulamış olursunuz.

DUDAKLAR: Sadece dudaklarınıza pastel tonlu bir ruj sürerek bütün yüzünüzü aydınlatmanız mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, size yakışacak bir renk bulmak, ten renginizi daha silik gösterecek pasteller yerine biraz daha belirgin pastel tonlar seçebilirsiniz.

GÖZLER VE DUDAKLAR: Pastel tonları rahatlıkla hem göz makyajınızda hem dudaklarınızda taşıyabilirsiniz! Dikkat edilmesi gereken nokta renklerin uyumlu olması ve özellikle gözlerde çok abartıya kaçılmaması.

TIRNAKLAR: Pastel tonlarda ojeler sayesinde tırnaklarınıza her baktığınızda neşe ile dolmanız mümkün! İç açıcı pastel renkli ojeleri tek başına bir renk tercih edebileceğiniz gibi bu sezonun moda oje modelleri arasında yer alaniki renkli french manikürüde deneyebilirsiniz.