Mankenler podyumlarda her zaman kusursuz görünürler, bunda 'doğal' güzellikleri kadar kendilerini emanet ettikleri makyözlerin ve kuaförlerin de payı oldukça büyük! Bu yazımızda size podyumlardan makyaj ve güzellik sırlarını derledik, mankenler gibi canlı ve sağlıkla ışıldayan bir cilde ve havalı saçlara sahip olmanın tüyolarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Kusursuz Cilt için Kusursuz Fondöten Uygulaması: Mankenlerin ciltleri her zaman doğal ve sağlıklı bir ışıltıya sahiptir. Böyle bir cilt elde etmek için yapmanız gereken iyi bir makyaj bazı kullanmak ve aydınlık bir görünüm veren bir fondöten bulmak. Fondöteninizi uyguladıktan sonra elinize az bir miktar nemlendirici alarak yüzünüze nazikçe bastırarak da aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz (tabii kendiliğinden yağlı bir cildiniz varsa bu adımı es geçmekte fayda var.)

Eyeliner Uygulamanız Kusursuz Olsun: Eyeliner kuşkusuz gözlerimizi en güzel vurgulayan makyaj malzemelerinden biridir. Başarılı bir uygulama için kirpik diplerinizden başlayın, eğer göz kapağınızdan başlarsanız çizgi kalınlaşarak kontrolden çıkabilir! Eğer kuyruklu bir eyeliner istiyorsanız kuyruğu kaşlarınızın bitiş noktasına doğru yapın. Eyeliner sürme işleminde eliniz alışana kadar tek bir çizgi çekmek yerine ufak dokunuşlarla iki veya üç noktayı birleştirebilirsiniz.

Pürüzsüz Dudaklar: Mankenlerin dudaklarında çatlak görünüm pek rastlayacağımız birşey değil! Heleki defilelerde dudaklarda kusur affetmeyen açık (nude) ve koyu renk rujlar tercih ettiklerini düşünecek olursak, pürüzsüz dudaklar çok daha fazla önem kazanıyor. Dudaklarınızdaki pürüzlerden kurtulmak için peeling yapabilir veya bir diş fırçası yardımı ile ölü deriyi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra rujun altına dudak nemlendiricisi uyguladıktan sonra, rujun üstüne de nazikçe bastırarak aynı nemlendiriciden uygulayabilirsiniz! Böylece dudaklardaki pürüzlerin yapışmasını sağlamış olursunuz.

Dumanlı Göz Makyajının Sırları: Yumuşak-kohl yapılı bir göz kalemini tüm göz kapaklarınıza yayarak göz makyajı için mükemmel bir baz oluşturabilirsiniz! Dumanlı göz makyajı yaparken acele etmeyin, renkleri yavaş yavaş koyulaştırın ki bir anda çok koyu bir makyaj olmasın, kaş altına aydınlatıcı uygulamayı da ihmal etmeyin.

Yanaklarda Doğal bir Renk: Allık sürdüğünüz zaman yapay durmaması çok önemli! Bu konuda ünlü makyözlerin çok değişik bir önerisi var; önce allığınız uygulayıp, fondöteni üzerine uygulayın! Böylece yanaklarınızda doğal bir renk varmış gibi duracak. Unutmayın önemli olan mümkün olduğunca doğal ve güzel görünmek!