Yaz aylarında tıpkı kıyafetlerimiz ve aksesuarlarımız gibi makyajımız da renkleniyor. Genellikle ağır makyaj yapmaktan kaçındığımız yaz ayları için size rengarenk güzel 6 makyaj alternatifi sunmak istedik;

  1. RENKLİ MASKARA: Yaz aylarında yüzümüze renk katmanın en güzel yöntemlerinden biri renkli maskara. Dikkat çekici ve çarpıcı gözler için renk seçiminizi canlı mavi ve mor tonlarından yana kullanabilirsiniz. En güzel yanı ise renkli maskara sürdükten sonra makyajınız hazır, gözlerinize far veya eyeliner sürmeye ihtiyacınız kalmayacak bile!
  2. OMBRE DUDAKLAR: Ombre dudaklar geçtiğimiz yıl Sonbahar'a damga vuran makyaj trendleri arasında yer alıyordu. Yaz aylarında pembe ve mercan tonlu rujlarınızı kullanarak ombre efektini yakalayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey aynı renk kategorisinden iki farklı ruj; önce koyu renkli ruju dudağınızın dış kısmına sürüp açık renk ruju iç tarafa sürüp parmaklarınızla hafifçe yayabilirsiniz. (Eğer tam ters bir etki istiyorsanız açık ruju dudaklarınızın dış tarafına sürüp koyu ruju iç taraflara da sürebilirsiniz.)
  3. RENKLİ EYELINER: Tıpkı renkli maskara gibi renkli eyeliner'da gözlerinize dikkat çekmenin kolay yollarından biri. Eğer renk konusunda cesursanız özellikle neon renkler de tercih edilebilir ve eyeliner'ı biraz kalın çekebilirsiniz. Yeşil gözlülerde mor tonları, mavi gözlülerde ise mavi tonları gözlerin rengini daha da belirginleştirecektir. Eğer esmer bir tene sahipseniz pastel sarı veya mercan renkleri de terci edebilirsiniz. Bu arada renkli eyeliner'ı olmayanlar için ufak bir tüyo; Beyaz bir göz kalemi ile gözlerinizi çerçeveleyip üzerinden renkli far ile geçebilirsiniz. Hem farınızın rengi daha belirginleşecek hem de kalıcılığı artacaktır.
  4. RENK GEÇİŞLERİ: Göz kapağınıza doğal, göz pınarınıza daha canlı bir renk uygulayarak değişik bir göz makyajı yapabilirsiniz. Özellikle göz pınarınıza uyguladığınız far kontrast bir renk olursa çok güzel duracaktır. Daha da dikkat çekici olması için farları fazla karıştırmamaya ve renk geçişinin belirgin durmasına özen gösterebilirsiniz.
  5. RENKLİ GÖZ KAPAKLARI: Gözlerine renk geçişlerinin daha belirgin duracağı bir makyaj yapabilirsiniz, özellikle renkli farlar ile yapacağınız bu uygulamada mor, mavi ve pembe tonları seçerek pamuk şeker gibi gözlere sahip olabilirsiniz!
  6. METALİK RENKLER: Yaz aylarında metalik renkleri dudaklarınızda veya göz makyajınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Burada tek dikkat edilmesi gerek nokta "aşırıya kaçmamak" yani hem gözlerinizde, hem dudaklarınızda metalik renkler kullanmaktan ziyade tek bir bölgede kullanmaya özen gösterin. Bu önerimizi sıcak yaz aylarında gece makyajı olarak da kullanabilirsiniz.