Havalar ısınırken ve yaz yaklaşırken daha canlı ve yaz aylarına uygun renklere yöneliyoruz. Özellikle söz konusu makyaj olunca, bize göre yaz aylarını en iyi yansıtan renk şeftali! Gelin şeftali tonlarında makyaj nasıl taşınır hep beraber bakalım:

GÜN BATIMI GÖZ MAKYAJI: Ünlü isimlerden Scarlett Johanson'ın sıklıkla tercih ettiği bu makyajı defilelerde de görmeye başladık. Bu göz makyajında "ufuk" ve "gün batımı" görünümü vermek için sarı ve turuncu renkli 2 farı karıştırabilirsiniz. Eğer krem farlar ile çalışırsanız dağıtması daha kolay olacağı için daha da doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

MERCAN VE ŞEFTALI TONLARDA RUJLAR: Mercan ve şeftali tonlu rujlar biraz daha bronzlaştığımız yaz aylarında tenimiz ile daha da güzel bütünleşecektir. Özellikle doğal bir göz makyajı ile çok hoş duran bu renkleri, yaz aylarında bol bol kullanmayı ihmal etmeyin. Tek dikkat edilmesi gereken nokta ten renginize uygun bir ton seçmek, özellikle pastel tonlu şeftalilerin beyaz tenlilerde çok hoş duracağını düşünüyoruz.

ŞEFTALI TONLARDA ALLIK: Şeftali renkli rujlara en yakışan allıklar yine şeftali-mercan tonlu olanlardır. Yazın mat bir allık tercih ederseniz cildiniz fazla parlak durmayacaktır ancak hafif ışıltılı allıklar ile cildinize daha canlı bir görünüm de katmanız mümkün. Bu noktada tek dikkat edilmesi gereken iri simler değil ince ışıltılar içeren allık seçimi yapmak!

CIVIL CIVIL OJELER: Yaz aylarında oje konusunda canlı renkleri tercih etmekte fayda var, hatta kış aylarında bile süreceğiniz mercan veya somon rengi bir oje ile sıcacık bir yaz gününü tırnaklarınıza taşıyabilirsiniz.

şeftali tonlarında makyaj malzemeleri

  1. Nars Sex Appeal Allık 
  2. MAC Springsheen Allık 
  3. MAC Shy Girl Ruj 
  4. YSL Rouge Volupte No 13 Peach Passion
  5. Essie Tart Deco Oje
  6. Rimmel London 60 Seconds Instyle Coral Oje