Sevgililer günü veya herhangi bir romantik özel gece için uygulabileceğiniz makyaj alternatifleri için ünlü isimlerden ilham almaya ne dersiniz? Her zaman ki gibi iyi bir makyaj için temiz ve pürüzsüz bir cilt ile başlamanız gerektiğini unutmayın, ten renginize uygun bir fondöten ve kapatıcı kullanmaya dikkat edin. Bu önemli adımı vurguladıktan sonra makyajlarına göz atabiliriz.

KAHVERENGI TONLARDA MAKYAJ: Olivia Palermo oldukça soft ve romantik bir makyaj ile karşımızda! Bu makyajın aynısını yapmak için ihtiyacınız olanlar şu şekilde; Sıcak (kırmızı) alt tonlu bir kahverengi far, siyah eyeliner, maskara ve açık pembe allık ve ruj. İşte size adım adım kahverengi göz makyajı:

  • Farı tüm göz kapağınıza yaydıktan sonra, göz kapaklarınızın katlanma bölgesine de aynı far ile gölgeleme yapın.
  • Daha sonra eyelinerınızı orta kalınlıkta, herhangi bir kuyruk yapmadan çekin ve bol miktarda maskara uygulayın! (Olivia'nın aksine siz kirpiklerinizi kıvırmayı unutmayın!)
  • Allığınızı hafif bir elle şakaklarınıza uygulayın, en son da açık pembe bir ruj ile makyajınızı tamamlayın.

KEDI GÖZÜ VE PEMBE DUDAKLAR: Rachel Bilson'ın makyajı, özel geceler için rahatlıkla uygulayabileceğiniz ve her kıyafete yakışacak makyajlardan! Bu makyajın adımları oldukça basit;

  • Siyah bir farı, eğik uçlu bir eyeliner fıçası ile kuyruklu ve kalın bir şekilde uygulayın.
  • Kirpiklerinizi kıvırıp ve maskara sürün.
  • Allık ve ruj seçimi size kalmış, açık pembe allık ve ruj bu özel gün için güzel seçim olacaktır.

SIYAH VE GRI FAR ILE KEDI GÖZÜ: Kedi gözü makyajı, gözlerinizi daha çekik göstermek ve çekik gözleri vurgulamak için güzel bir yöntem! Taylor Swift gibi koyu gri ve siyah farlar ile kedi gözü makyajınızı uygulayabilirsiniz.

  • Açık renkli farı göz pınarınızdan başlayarak, göz kapağınızın yarısına kadar sürün, gözün dış v kısmına ise siyah far ile gölgeleme yapın. Kirpik diplerinize siyah göz kalemi çekerek daha dolgun kirpik görünümünü elde edebilirsiniz.
  • Biraz daha belirgin ve çekici gözler için alt kirpik diplerinizi de siyah far ile vurgulamalısınız! Dudaklar ve yanaklar mümkün olduğuna sade olmalı.

KAHVERENGI DUMANLI MAKYAJ: Bu makyajın yakışmayacağı birini düşünemiyoruz, kahverengi tonları her göz ve ten rengine çok yakışacaktır. Lilly Collins'in uyguladığı dumanlı göz makyajı için altın renkli bir far, açık kahverengi ve koyu kahverengi bir fara ihtiyacınız var.

  • Altın renkli farı göz pınarınıza uyguladıktan sonra, açık kahverengi farı tüm göz kapağınıza dağıtın. Koyu kahverengi ile  göz kapağınızın katlanma noktasına gölgeleme yapın ve takma kirpik veya bol miktarda uygulanmı masakara ile tamamlayın. 
  • Yine, vurgu gözlerde olacağı için dudaklar ve yanaklar mümkün olduğunca sade tutulmalı.

SADE GÖZLER, PEMBE DUDAKLAR: Göz Makyajına ağırlık vermek istemiyorsanız Emma Watson ilham alınacak isim! Göz kapaklarına açık ve yumuşak tonlarda kahverengi far, ince çekilmiş siyah eyeliner ve maskara sürerek hafif ama etkili bir vurgu yapabilirsiniz. Dudaklarınıza ise kırmızı ruj yerine pembe tonlarda ruj kullanmanızı öneririz.