Tatile giderken bavul hazırlama sürecinde kararsız kalanlardan mısınız? Eğer yanıtınız evet ise bu yazımızdan faydalanacağınızı düşünüyoruz! İster yaz aylarında, ister kış aylarında seyahate giderken seyahat listenize ekleyeceğiniz temel makyaj malzemeleri sayesinde her daim bakımlı görünmeniz mümkün.

1) KULAK ÇUBUĞU: Kulak çubuklarını sadece kulak temizliğinde kullanlardansanız, bu ürünlerin ayrıca makyaj veya oje düzeltmede de kullanıldığını duyunca muhtemelen şaşıracaksınız. Ancak pek çok kadın akan - bozulan eyelinerını veya bulaşan rimelini temizlemek için kulak çubuklarını kullanıyor. İşte bu nedenle, kulak çubuklarını tatilde, hatta çantanızda her daim yanınızda taşımanızda fayda var. 

2) PAMUK: Tıpkı kulak çubuğu gibi, pamuk da unutulmaması gereken en temel seyahat ürünlerinden birisi! Pamuğun kullanım alanı o kadar çok ki; makyaj temizliğinde, cilt bakımında, ufak tefek yaralanmalarda pansuman yapmak için, oje temizlerken, kısacası her an, her yerde pamuğa ihtiyacınız olacak.  

3) GÜNEŞ KREMI: Güneşin erken yaşlanmaya ve cilt üzerinde lekelenmelere neden olduğunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz! Yaz veya kış hiç fark etmez, güneş kreminizi her daim kozmetik çantanızda bulundurmanızda fayda var, hele ki gideceğiniz yer güneşli ise mutlaka güneş kreminizi yanınıza alın! 

4) BB KREM VEYA CC KREM: Seyahatiniz esnasında boşuna yoğun makyaj ile cildinizi yormayın, zaten hafif kapatıcılığa sahip ve cildinize nem sağlayacak olan bir BB krem (veya CC Krem) fazlasıyla yeterli olacaktır. Üstelik bu tür ürünlerin çoğu SPF içerdiğinden, güneşe karşı yüzünüze ekstra bir kalkan sağlamış olacaksınız.

5) LIKIT ALLIK: Kozmetik çantanızda çok fazla ürün taşımanıza aslında hiç gerek yok! Boşuna bavulunuzda veya çantanızda ağırlık yapmayın, bunun yerine çok amaçlı kullanabileceğiniz bazı ürünlere yer verin. Örneğin seyahate giderken yanınıza alacağınız likit allığı hem ruj hem de allık olarak kullanabilirsiniz.

6) RIMEL: Uzun ve dolgun kirpikler bakışlarınıza anlam katmak için ihtiyacınız olan tek şey! Yanınıza almanız gereken temel makyaj ürünlerinden birisi de rimel. Bize güvenin, özellikle sıcak ve nemli havalarda başka göz makyajı yapmaya ihtiyaç duymayacaksınız bile. Tek dikkat etmeniz gereken nokta; Sıcak ve nemli bir yere gidecekseniz alacağınız rimelin suya dayanıklı olmasına dikkat edin. 

7) GÖZ KREMI: Seyahatinizin tatil veya iş gereği olması fark etmez, zira her iki türlü de yorulmanız ve uykusuz kalmanız büyük olasılık. İşte bu nedenle mutlaka yanınızda iyi bir göz kremi bulundurun, tercihen göz çevresindeki morlukları kapatan ve aydınlık bir etki veren bir krem tercih ederseniz sabahları uyandığınızda az uyumuş olsanız bile dinlenmiş bir görünüme kavuşacaksınız.

8) MAKYAJ TEMIZLEME SUYU: Son dönemde popülerliği artan makyaj temizleme suları, hem yüz, hem de göz makyajınızı etkili bir şekilde temizlemekle kalmıyorlar, bazı durumlarda tonik görevi görerek ciltteki kiri de arındırıyorlar. Hiç makyaj yapmasanız bile en azından gün sonunda cildinizde biriken kiri arındırmak için kullanabilirsiniz.

Seyahate giderken listenizde olması gereken temel makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünleri sizler için derledik, alınacaklar listenizi gözden geçirmeyi unutmayın!