Dövme için 'bir tane yaptıran, ikinciyi yaptırmadan duramaz derler' gerçekten de dikkat edin etrafınızda dövme yaptıran birileri varsa mutlaka, ikinci, üçüncü hatta dördüncü dövmesinin de planlarını yapıyordur. Ünlüler için de durum pek farklı değil, eski dövmelerini sildiren ünlüler bir yandan da yeni dövme yaptırmadan duramıyorlar. Gelin ünlülerin dövmeleri ne anlama geliyor beraber göz atalım;

LANA DEL REY: Şarkıcının sağ ve sol elinin dış kenarında 2 adet yazılı dövmesi var, bunlardan birinde "Trust No One"(kimseye güvenme), diğerinde ise "Paradise" (cennet) yazılı. Bu dövmelerin Lana Del Rey için ne anlama geldiği hakkında bir bilgimiz yok ancak göz önünde bir noktada olmalarına rağmen zarif durdukları kesin.

ADELE: Harf dövmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Tek bir harfin ufak olacağı için çok fazla dikkat çekmeyeceğini düşünebilirsiniz, ancak önemli olan dövmenin boyutu değil, nereye yaptırıldığı! Adele A harfi dövmesi için oldukça güzel bir bölge seçmiş, böylece topuz yaptığı zaman gözler önünde olan dövme, saçlarını açtığı zaman görünmeyecek. (Bu arada merak edenler için A harfinin oğlu Angelo için olduğu söyleniyor.)

ADAM LEVINE: Maroon 5'in solisti Adam Levine dövme konusunda oldukça zevkli olan ünlülerden, vücuduna şöyle bir bakınca dövmeler oldukça orantılı ve uyumlu duruyor, bizce dövme seçimleri için bir tebriği hak ediyor.

SCARLETT JOHANSSON: Scarlett'ın yaptırdığı son dövmelerden birisi de bileklik dövme. Hatta bu dövmenin 2013'ün en gözde dövme trendlerinden biri olacağı düşünülüyordu. Açıkçası çok beğendiğimizi söyleyemeyeceğiz, ancak herkes her dövmeyi beğenecek diye bir kural yok elbette!

MEGAN FOX: Megan Fox da pek çok dövmeye sahip ünlülerden (hatta kolundaki Marilyn Monroe dövmesinden sıkılmış olacak ki lazer ile sildiriyor). Megan'ın meşhur dövmesini bilmeyen yoktur herhalde, özellikle kırmızı halıda poz verirken arkasını dönerek bu dövmeyi her fırsatta gösteren güzel yıldızın bu dövmesi Shakespear'in King Lear eserinden; "We will all laugh at gilded butterflies"  kabaca 'sahte ve kendi gibi olmayan insanlara birgün hepimiz güleceğiz' şeklinde bir çeviri yapabiliriz.

CARA DELEVINGNE: Mayıs ayında, Rihanna'nın Cara'yı kendi dövmecisine götürmesi ile birlikte Cara Delevingne de dövmeli ünlüler kategorisine girdi. İlk dövmesi ne mi oldu? İşaret parmağına yaptırdığı aslan dövmesi!

JOHNNY DEPP: Dövmelerin çok yakıştığı bir başka isim ise Johnny Depp! Pek çok dövmesi bulunan ünlü aktörün en dikkat çekici dövmelerinden birisi de işaret parmağındaki 3 dikdörtgen. Bu dövme fikri, ünlü aktörün telefon ile konuşurken parmağına sürekli çizdiği 3 dikdörtgeni dövme yaptırarak kalıcı hale getirmeye karar vermesi ile ortaya çıkmış. Üç sayısının da ünlü aktör için ayrı bir önemi var, elinde de sayı şeklinde '3' dövmesi bulunuyor.

VICTORIA BECKHAM: Victoria Beckham'ın sırtında tam ensesinde omuriliği boyunca ibranice "Ben sevdiğime aitim, sevdiğim ise bana ait" yazıyor. Sırtı açık bir elbise ve toplu saçlar ile oldukça zarif duran bu dövmeyi sevdik!