Kendilerini en profesyonel makyözlere emanet eden ünlüler bile zaman zaman hatalı ve kötü uygulanmış makyajlar ile karşımıza çıkabiliyor. Bu yazımızda gözümüze çarpan, gelmiş geçmiş en kötü ünlü makyaj örneklerine beraber bakacağız.

YANLIŞ PUDRA SEÇIMI: Flaşlar patlayınca ünlüleri adeta hayalete çeviren pudra uygulamasından neredeyse her ünlü bir kere nasibini almışa benziyor. Normal ışık varken hiç fark edilmeyen bu durum sadece flaşlar patlayınca ortaya çıkıyor. Bu olayın sorumlusu olarak, çoğu makyözün tercih ettiği Makeup Forever'ın HD Microfinish pudrası gösteriliyor.

KOYU FAR VE KOYU RUJUN UYUMSUZLUĞU: Zaman zaman hem göz, hem de dudaklarda 'koyu ve baskın' renkler gayet uyumlu ve güzel görünebiliyor, ne yazık ki aşağıda resim galerisinde gördüğümüz ünlüler için bu durum pek geçerli olmamış. Siyah farlarını, neon-fuşya ruj ile kombinleyen Kelly Osbourne ve Tyra Banks sizce de korkunç görünmüyorlar mı? 

YANLIŞ RENKTE FAR SEÇIMI: Yüzümüzde genelde en dikkat çeken yer gözlerimizdir, bu nedenle göz makyajınızın gözlerinizin güzelliğini vurgulayacak şekilde yapılması büyük önem taşır. Kendinize yakışmayacak veya sizi zorlayacak renkler yerine, daha doğal tonlar tercih etmeniz her zaman lehinize olacaktır. Kelly Osbourne'un tercih ettiği neon sarısı far ve Taylor Momsen'in tercih ettiği pembe-kırmızı far ne yazık ki çok talihsiz seçimler olmuş. 

YANLIŞ NUDE RUJ SEÇIMI: Son yıllarda ünlü-ünsüz herkesin gözdesi olan nude yani 'doğal renkli' rujlar özellikle koyu renk göz makyajı ile kombinlenince çok güzel sonuç veriyor. Ancak unutmayın 'nude' rujun tonu çok önemli! Yanlış seçim dudaklarınızın fazla silik durmasına neden olacaktır! Size tavsiyemiz nude ruj tercihi yaparken kendi dudak renginizin çok dışına çıkmamanız yönünde. 

YANLIŞ TAKMA KIRPIK SEÇIMI: Takma kirpikler gözlere derinlik katmak ve gözlerin daha büyük görünmesini sağlamak için birebir! Ünlüler özel gecelerde sık sık takma kirpiklere başvuruyorlar, ancak gereğinden fazla abartılı duran takma kirpikler "Yanlış takma kirpik" başlıklı fotoğraftan da görebileceğiniz gibi korkunç sonuçlar verebiliyor!

Ünlüleri sadece kötü makyajları ile anmak haksızlık olur, eğer ünlülerden iyi makyaj örnekleri görmek istiyorsanız ilgili yazımızı da mutlaka okumalısınız.