Yaz aylarında açık renk saçlar tercih edilirken, daha soğuk havalar koyu renk saçlarla bağdaştırılır. Ara sıra saç rengimizi değiştirmek istememiz çok normal, ne de olsa aynaya baktığımızda kendimizde farklı bir şeyler görmek isteyebiliriz. Ünlülerin saç renkleri ile oynamayı sevdikleri de bir gerçek. Sarışın hali ile tanıdığımız bir yıldız, bir gün bir bakıyoruz esmer olmuş, başka bir gün kumral! Peki hangi ünlüye hangi renk daha çok yakışıyor? Gelin beraber inceleyelim. 

CAMERON DIAZ: Güzel yıldız masmavi gözleri ve açık teni ile aslında doğuştan sarışınlardan. Bir ara saçlarını koyulaştırmış olsa da kendisi bile bu halini yadırgamış olacak ki, sarı saçlı haline geri döndü. 'İnsanın doğal saçı en güzel halini yansıtır' derler, Cameron Diaz bize göre bunun en iyi örneklerinden.

ANGELINA JOLIE: Hollywood'un en güzel yüz hatlarına sahip ünlülerden biri olan Angelina Jolie'yi genelde açık veya koyu kumral hali ile görmeye alışığız, ancak güzel yıldız yeni yeni ünlenmeye başladığı 1999 yapımı 'Girl Interrupted' filminde sarı saçlı hali ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra 'Gone in 60 Seconds' ve 'Salt ' filmlerinde de sarı hali ile gördüğümüz Angelina Jolie'ye biz kahverengi saçın daha çok yakıştığını düşünüyoruz.  Gözlerinin rengini ve yüz hatlarını koyu saçları daha belirginleştirirken, sarışın hali biraz daha sıradan olmamış mı?

SCARLETT JOHANSSON: Sarışın haline aşina olduğumuz yıldız bir ara saçlarını koyu kahverengiye boyattı. Bembeyaz teni ile koyu saçları hoş bir tezat oluşturmuştu aslında, ama tekrar sarışın haline döndü ve böylece favori saç rengi belli olmuş oldu!

CHARLIZE THERON: The Devil's Advocate'  filmi ile çoğumuzun karşısına ilk defa çıkan ve kumral saçlı hali ile hayranı olduğumuz Charlize Theron, şimdilerde sarı saçları ile özdeşleşen yıldızlardan biri oldu! Kumral halinin de bir hayli güzel olduğu bir gerçek olsa da biz onu son zamanlarda görmeye alışık olduğumuz bal rengi sarı saçları ile seviyoruz.

CHERYL COLE: 2000'li yılların başında Girl's Aloud grubu ile yavaş yavaş tanınmaya başlayan Cherly Cole bir dönem sarı saçlı hali ile karşımıza çıkmıştı ancak ten renginin koyu olmasından ötürü bu rengi biz kendisine yakıştıramadık. Ancak, koyu kumral saçları ile baş döndürücü bir güzelliğe sahip olduğu bir gerçek!

JESSICA ALBA: Hollywood'un en sevimli güzellerinden biri olan Jessica Alba da sarı saçları deneyen ünlülerden, ancak bir gerçek var ki koyu renk saçları ile çok daha çekici ve egzotik bir görünüme kavuşuyor.

HILLARY DUFF: Sarı saçlı bir genç kız olarak tandığımız Hillary Duff,  yaşı büyüdükçe biraz daha olgun bir görünüme büründü. Yüz hatları ve ten rengi her iki rengi de rahatlıkla kaldırabiliyor. Kumral hali ile biraz daha olgun kadın, sarışın hali ile biraz daha genç kız havasında...

JESSICA BIEL: Sarı saçlı halini hiç yadırgamadığımız yıldız sanki doğuştan sarışın gibi duruyor, koyu saçlı hali ise açık kaş renginden ötürü biraz daha zorlama gibi geldi bize. Yine de güzel yüz hatları ile her iki rengi de kendine yakıştırmış.

KATTY PERRY: İri mavi gözleri ve kahverengi saçları ile tanıdığımız Katy Perry, pembe,mor, mavi gibi çılgın renklerin yanı sıra, sarı saç rengini da ara ara kullananlardan. Her ne kadar beyaz tenli ve mavi gözlü olsa da sanki koyu saçı daha iyi taşımamış mı?

ANNE HATHAWAY: Kahverengi gözleri ve yüz hatları ile koyu saçları çok güzel taşıyan yıldız, kısacık sarı saçlı hali ile karşımıza çıkarak bizi şaşırtmıştı. Kaşlarının koyuluğundan olsa gerek, sarı saçlar biraz yapay durmuş sanki...