Yaz gecelerinde size eşlik edecek makyaj ve güzellik önerileri ile karşınızdayız! Bir kaç basit makyaj ve bakım önerisi ile gecenin en güzel, en göz alıcı kadını olmaya hazır olun!

YÜZÜNÜZE BRONZLAŞTIRICI UYGULAYIN!:Yaz aylarında güneşin de etkisi ile vücudumuz da yüzümüz gibi bronzlaşmaya başlar. Bu dönem aslında yüzümüzdeki bronzluğu biraz daha fazla vurgulamak için ideal bir dönem olacaktır. Süreceğiniz bronzlaştırıcı hem vücudunuz ile uyumlu olacak hem de cildinizin ışıl ışıl bronz bir görünüme kavuşmasına yol açacaktır. (Bronzlaştırıcı öncesinde tercihinize göre renkli nemlendirici veya BB krem de uygulayabilirsiniz.)

SUYA DAYANIKLI MAKYAJ: Malum yaz ayları terleme miktarımızın en yüksek olduğu aylar, bu nedenle hem maskaramızın, hem eyelinerımız (veya göz kalemimizin) suya dayanıklı olmasına dikkat etmeliyiz. Romantik bir akşam yemeğinde göz makyajının akmasını hiçbirimiz istemeyiz öyle değil mi?

CANLI BIR RENKTE KALICI RUJ: Ruj tazelemek kadınlar için biraz zahmetli bir işlem, hal böyle olunca kalıcı rujları tercih eder olduk, özellikle 6-7 saate kadar dayanıklı rujlar bulmak mümkün. Renk tercihinizi de bronz teninize uygun olacak şekilde daha canlı bir turuncu veya fuşya tonunda yapmanızı öneririz.

KREM ALLIK: Allığınızın bronz teniniz ile uyum sağlaması için doğal duran bir renk seçmenizi öneririz. Krem allıklar biraz daha hafif ve kolay yayılan formülleri ile gece makyajı süresini kısaltmanızı sağlayacaktır, ayrıca cildinize işlediği için nemli ortamlarda toz allıklara oranla daha kalıcı olacaklardır.

KALICI VE GÜZEL PARFÜM: Yaz ayları için favori parfümünüz hazır mı? Öyleyse bir fıs da saçlarınıza sıkmaya ne dersiniz? Ufak bir esinti de bile saçlarınızdan gelen güzel kokular etrafa yayılacak ve bütün gece kendizi daha alımlı hissetmenizi sağlayacak.

TIRNAKLARI UNUTMAYIN!: Şık bir elbise ve güzel bir makyajın en önemli tamamlayıcılarından birisi de tırnaklarımız! Özellikle gece için ışıl ışıl ojeleri tercih edebilirsiniz.

HACIMLI SAÇLAR: Yaz ayları deniz suyunun etkisi ile saçlarımızın biraz daha hacimli olduğu bir dönemdir. Eğer denize gidemediyseniz üzülmeyin piyasada pek çok deniz suyu içeren saç spreyi bulunmaktadır. Zaten hali hazırda hacimli olan saçlarınıza biraz köpük ile ekstra hacim katarak daha da havalı saçlara sahip olabilirsiniz.