2014 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, yavaş yavaş yeni yıl planlarımız da oluşmaya başlıyor. Yeni yılı nerede karşılayacağınızın bir önemi yok, ister evde olun, ister dışarıda uygulayacağınız harika bir yılbaşı makyajı ile kendinizi daha güzel hissedebilirsiniz! İşte size yeni yıl için ilham verebilecek makyaj teknikleri...

1) KLASIK EYELINER VE KIRMIZI RUJ: Kedi gözü eyeliner ve kırmızı ruj en klasik makyajlardan birisidir, ancak hiçbir zaman eskimeyen bu makyajın en güzel yanı her ortama ve her kıyafete uyum sağlaması! Özellikle sade siyah bir elbise ile bu makyajı rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

İpucu: Far kullanmayacak olsanız bile far bazı kullanmayı unutmayın, zira eyeliner'ınızın da yapışması için bir baz gerekli. Eyeliner'ınızın suya dayanıklı olmasına özellikle dikkat edin, gece boyunca makyajınızın akmasından tedirginlik duymak istemezsiniz. Eğer kirpiklerinizin daha dramatik olmasını isterseniz mutlaka takma kirpik takın. Rujunuz daha kalıcı olsun istiyorsanız "rujun kalıcı olması için ne yapmalı" konulu yazımıza göz atmayı unutmayın!

2) ALTIN IŞILTISI: Yeni yılın en güzel renklerinden birisi altın rengidir! Siz de altının göz alıcı ışıltısını makyajınıza taşımak isterseniz, göz makyajınızda altın renkli bir far kullanabilirsiniz. Altın rengi göz makyajında en güzel siyah ve koyu kahverengi tonları ile kombinlenir.

İpucu: Eğer daha sade bir makyaj tercih ediyorsanız, altın renkli bir farı iyice yayarak, hafif dokunuşlarla kaş altınıza da uygulayabilirsiniz.

3) YILBAŞI YEŞILI: En az kırmızı ve altın rengi kadar yeni yıl ile bütünleşen bir başka renk de yeşil! Yeşilin dilediğiniz tonunu kullanabilirsiniz, özellikle ela gözlerde yeşil makyaj çok güzel duracaktır. Yeşil farınızı altın, bakır veya kahve tonları ile kombinleyebilir, hatta alt kirpik diplerinize de sürebilirsiniz.

4) IŞILTI VE SIM: Tıpkı bir yeni yıl ağacı gibi ışıl ışıl olmak ister misiniz? Farkındayız, bu tür iri simler her zevke uygun değil, ancak size hitap ediyorsa ve genel anlamda simli makyajdan hoşlanıyorsanız, yeni yıl gecesi simli makyaj denemek için en iyi fırsat! Simleri, ıslak bir fırça ile krem yapılı bir far veya far bazının üzerine uygulayabilirsiniz. İri pulları ise bir kirpik yapıştırıcı yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Ancak uyaralım; hem uygulaması, hem de temizlemesi zahmetli olacaktır!

5) LACIVERTIN BÜYÜSÜ: Gecenin karanlığı ile bütünleşen ve her göz rengine yakışan bir renk arıyorsanız cevap lacivert! Lacivert bir farı bütün göz kapaklarınıza sürerek, açık bej veya kırık beyaz bir far ile crease* bölgesine doğru rengini açarak dağıtabilirsiniz. Bütün dikkatler gözlerinizde olacağı için dudakları sade ve natürel tutmakta fayda var. (*Crease; Göz kapağınızın katlanma noktasıdır.)

6) MÜRDÜM: Bir başka güzel alternatif ise mürdüm rengi! Mürdüm bu kışın gözde makyaj renklerinden biri olmanın yanı sıra herkese yakışacak bir renk, özellikle mavi veya yeşil gözleriniz varsa mürdüm gözlerinizin rengini daha da belirginleştirecektir.

İpucu: Bu tür renkler kullandığınız zaman göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulamayı ihmal etmeyin, böylece çok sert bir ifadeden kaçınmış olursunuz.