orkide moru makyaj

Kendilerini renk otoritesi olarak tanımlayan ve dünyada o şekilde kabul gören 'Pantone', 2014 yılının rengini orkide moru olarak belirledi. Bu da demek oluyor ki 2014 yılında bu rengi kıyafetlerimizden aksesuarlarımıza kadar sık sık göreceğiz! Biz de size bu rengi makyajınızda nasıl kullanabileceğiniz konusunda biraz ilham vermek istedik!

Devamını oku...

Fotoğraflarda güzel çıkma

Bazı insanlar fotojenik olup, ışığı doğru açılardan yakalayarak fotoğraflarda çok daha güzel çıkabilirken, bazılarımız ne yazık ki şanssız bir şekilde fotoğraflarda pek de güzel çıkmayabiliyoruz. Hatta genelde fotojenik olmayan insanlar bu durumun farkında oldukları için fotoğraf çektirmek istemeyebilir ve fotoğraf çekimlerinde gergin olabilirler, bu gerginlik ise fotoğrafta daha da kötü çıkmamız ile sonuçlanır.

Devamını oku...

kusursuz makyaj

Bu yazımızda sizinle kusursuz görünen bir makyajın sırlarını paylaşmak istedik, kim bilir belki de bu maddelerden birini veya bir kaçını fark etmeden gözden kaçırıyorsunuzdur. Gelin, makyaj nasıl yapılır 7 adımda gözden geçirelim:

Devamını oku...

burun kontürleme

Burnunuzu yüzünüze göre büyük buluyor, ancak estetik ameliyat yaptırmak istemiyorsanız size güzel bir haberimiz var, burnu küçük gösteren makyaj hilesi ile bu sorunu çözebilirsiniz. "Burun kontürleme" olarak adlandırılan bu işlem ile çok daha ince ve küçük görünümlü bir buruna sahip olabilirsiniz! Ünlülerin de sık sık başvurduğu bu ufak hile ile bütün yüzünüzün değiştiğini fark edeceksiniz. Bu yazımızda burun şekillerine göre kontürleme işleminden bahsedeceğiz...

Devamını oku...

Makyaj Bazı

Makyaj bazı son yıllarda hayatımıza giren ve bir anda çoğumuz için makyajın olmazsa olmazı haline gelen kozmetik ürünleri arasındadır. Eğer daha önce makyaj bazı kullanmadıysanız muhtemelen ne kadar gerekli olduğuna dair aklınızda bir takım soru işaretleri vardır, ya da makyaj bazı almak istiyor ve hangi markayı alacağınıza karar veremiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere makyaj bazları konusunda bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Devamını oku...

kış oje modası

Yeni yıla sayılı günler kala makyajınıza, saçınıza ve elbisenize karar vermişken unutulmaması gereken bir nokta daha var; tırnaklarınız! Bu yazımızdaki sizinle sadece yeni yıl gecesi için değil, kış aylarında her zaman kullanabileceğiniz, en sevilen kış tırnak ve oje modasını paylaşmak istedik.

Devamını oku...