kış aylarında güzellik

Havanın erken karardığı, bizi depresif bir ruh haline sokmaya müsait olan kış aylarında kendinizi neşelendirmek ve biraz şımartmak için neler yapabileceğinizi merak ediyor musunuz? Hem kış aylarında şık ve bakımlı görünmek, hem de kendinizi daha iyi hissetmek için gereken güzellik sırları bu yazıda sizler için listelendi;

Devamını oku...

Kumrallar İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken pek çok şeyi göz önünde bulunduruyoruz, bunlardan en önemlisi de saç rengimiz, bu yazımızın konusu kumrallar nasıl makyaj yapmalı? olacak. Far seçiminden, ruj seçimine kadar kumrallar için makyaj önerilerini örnekler ile beraber incelemek ister misiniz?

Devamını oku...

Rujunuzun Kalıcılığını Arttırma

Kadınların dışarıda makyajlarını sık sık kontrol etmelerinin temel nedeni rujlardır! En kolay silinen ve bozulan şey rujlarımız olunca sürekli aynalardan kontrol etme ihtiyacı duymamız çok normal. Peki rujun kalıcı olması için ne yapılmalı? İşte size pratik 6 ipucu;

Devamını oku...

klasik makyaj modelleri

Bazı makyaj modelleri vardır ki hiç bir zaman modaları geçmez ve klasik makyaj kategorisine girerler! İşte size modası geçmeyen, her ortamda kullanabileceğiniz klasik makyaj modelleri!

Devamını oku...

Parfüm Notaları

Parfüm seçiminizi  yaparken hem kendi zevkinizi hem de dışarıdan nasıl algılanacağını düşünürsünüz. Parfümler ile ilgili bilmeniz gereken ilk özellik kokunun ilk sıkıldığında farklı, ilerleyen saatlerde ise daha farklı bir his vereceğidir. Parfümlerin bu özellikleri “nota” olarak adlandırılmakta ve üç fazda tanımlanmaktadırlar.

Devamını oku...

parfüm nasıl seçilir

Parfüm seçimi yaparken çoğu zaman en önemli etken, kokunun o an sıkıldığında beğenilmesi, ya da bir parfümün o dönemin moda kokusu olmasıdır. Bu kriterlerle yapılan seçim yanlıştır denemez, parfüm seçimi tamamen zevk meselesidir, fakat bazı noktaları bilmek daha doğru ve size daha çok yakışacak kokuyu seçmenizi sağlayabilir.

Devamını oku...