Biz istesek de istemesek de Sonbahar ve Kış son sürat yaklaşıyor. Yağmurlu ve soğuk havaların bu kadar yaklaşmış olduğu gerçeğini kabullenerek sizler için 2013 Sonbaharı'nın en gözde moda trendlerini derledik! Bakalım favoriniz hangisi olacak?

  1. BAŞTAN AŞAĞI BEYAZ: 2013 Sonbahar moda trendleri arasında kuşkusuz en dikkat çekici olanlardan birisi! Baştan aşağı beyaz giyinerek oldukça güçlü ve dikkat çekici bir imaj çizmiş olacaksınız. Derek Lam, Tommy Hilfiger gibi isimlerin 2013 Sonbahar koleksiyonlarını tanıtırken defilelerinde yer verdikleri bu trend bizim hoşumuza gitti, üstelik Sonbahar'ın hemen ardından gelecek olan kışı da beyaz renk oldukça güzel temsil edecek.
  2. KLASIK DESENLER (90'LARDAN İLHAM ALIN): Hemen hemen her sezon ve her mevsim desenli kumaşlar gardırobumuzda önemli bir yer tutuyor, 2013 Sonbaharı da istisna olmayacak. Leopar, ekose gibi klasik, 90'ları çağrıştıran desenli kumaşlar bu senenin moda trendleri arasında, özellikle ceket, mont ve kabanlarınızda bu desenleri kullanarak çok sade bir kıyafete bile farklı bir hava katabilirsiniz.
  3. YÜKSEK ÇIZMELER: Evet, diz-üstü çizmelerin modası hala devam ediyor! Ralp Lauren ve Reed Krakoff gibi isimlerin defilelerinde yer verilen bu çizmelerden henüz bir tane edinmediyseniz bu sene de trend olduğunu göz önünde bulundurarak alabilirsiniz.
  4. IŞILTI KUMAŞLAR: Marc Jacobs, Balmain, Versace ve Micheal Kors gibi isimler defilelerinde yer verdikleri metalik dokulu kıyafetler ile önümüzdeki sezon için ışıltılı bir moda trendine göz kırpmış oldular. Bu tür kıyafetlere gardırobunuzda yer vermeniz halinde gece-gündüz ışıldamanız kaçınılmaz!
  5. BÜYÜK VE DIKKAT ÇEKEN KABANLAR: Sonbahar ve Kış denilince kuşkusuz en önemli parçaların başında mont ve kaban geliyor!Stella McCartney, Tom Ford ve Celine gibi isimlerin defilelerinde gördüğümüz kadarıyla önümüzdeki sonbahar dikkat çeken ve göz dolduran kabanlar oldukça moda olacak.
  6. ÇANTALAR: Önümüzdeki sezon için çantalar biraz küçülüyor ve çoğunlukla kutu şeklini alıyor. Hem kullanışlı hem de taşıması kolay olan bu çantalara yer veren isimlerin başında Hermes, Moschino ve Salvatore Ferragamo geliyor.
  7. PLATFORM AYAKKABILAR: Kalın ve kaba platformlar önümüzdeki sezonun gözdeleri. Özellikle Stella McCartney bu trende en ağırlık veren isimlerden biri.
  8. CESUR VE FARKLI TAKIMLAR:Takım elbiseler şık ve modern olduğu kadar biraz daha iddialı ve cesur! Metalik renkler, farklı doku ve kesimler ile tasarlanan bu takımların oldukça dikkat çekici olduğu kesin.