Basit, beyaz bir t-shirt giyseniz bile, göz alıcı bir kolye ile bir anda çok şık olmanız mümkün. Kısacası her türlü aksesuar kıyafetlerin en önemli tamamlayıcısı! Hatta pek çok kadın önce ne giyeceğine değil, hangi aksesuarı kullanmak istediğine bakıp kıyafetini ona göre seçiyor!

2013-2014 Sonbahar / Kış sezonu için en gözde aksesuar trendlerine göz atmaya ne dersiniz? İşte edinmeniz gereken parçalar:

1. Gri Tonlarda Aksesuarlar: Gri, sonbahar ve kış aylarını en güzel yansıtan renklerden birisidir. Bu yıl grinin her tonunu çantalardan ayakkabılara, kolyelerden bilekliklere kadar her yerde göreceğiz. Siz de gri rengini sevenlerdenseniz şimdiden gri aksesuarlarınızı piyasaya çıkarın! Hemen hemen her renk ile uyumlu olması ve en ciddi ortamlardan, en eğlenceli ortamlara kadar geniş bir kullanım imkanı sunması griyi daha da cazip hale getiriyor...

2. Romantik: Kalpler, kurdeleler, danteller ve pembenin tonları...bütün bunlar önümüzdeki sezon bizi romantik bir aksesuar modası akımın beklediğini müjdeliyor. Özellikle Burberry Prorsum'ın kalp desenli çantalarına bayıldık!

3. Asi /Punk: 2013 Sonbahar modasının trendleri arasında yer alan '90'lar grunge akımına atıfta bulunan ekose vb çizgili desenlere dikenli, bol zımbalı, deri detaylar içeren punk aksesuar modası eşlik ediyor. Kısacası bu sonbahar ve kış içinizdeki asi genci ortaya çıkarmanın tam zamanı!

4. İnci Takılar: İnci takılar sizde de nostaljik bir çağrışım yapmıyor mu? Bize annelerimizin takı kutusunu karıştırdığımız dönemleri hatırlatan inci, 2013 Sonbahar-Kış aylarında aksesuar trendleri arasında olacak. Şık bir elbisenin en güzel tamamlayıcısı olan inci takılara bu sezon bol bol yer vermenizi öneririz. Üstelik incinin modası hiçbir zaman geçmeyeceği için her sene rahatlıkla kullanabileceğiniz bir aksesuara sahip olmuş olursunuz!

5. Hayvan Desenleri: Hayvan desenleri, özellikle leopar ve zürafa, önümüzdeki sezonun aksesuar trendleri arasında! Bu tür aksesuarlar tek başlarına tüm dikkatleri toplamayı başardıkları için olabildiğince sade ve tek renk kıyafetler ile kullanmanızı öneririz.

6. Erkeksi Düz Taban Ayakkabılar: Geçtiğimiz yıllarda moda olup bir anda kendilerinden çok söz ettiren Oxford ayakkabıları hatırlarsınız muhtemelen. Benzer bir trend 2013 Sonbaharında da karşımıza çıkıyor. Herkese uyan bir tarz olmadığını biliyoruz ancak Oxford trendini sevdiyseniz bu sezonun trendine de bayılacaksınız...

7. Pastel Pembe: Her kadının gardırobunda mutlaka pembe'ye yer vardır. İster eldiven, ister çanta, ister atkı olsun...önümüzdeki sezon mutlaka pastel pembe renginde aksesuar seçimlerinizde yer verin. Soğuk havalarda içinizi ısıtacak bu renk, en sade kıyafete bile feminen bir hava katmaya yardımcı olacaktır.

8. Tüylü Çantalar: Önümüzdeki sezon için bize göz kırpan bir başka aksesuar trendi ise tüylü ürünler. Çantalarda, ayakkabılarda hatta kolyelerde bile karşımıza çıkan bu trend sayesinde yanlızca aksesuar modasını takip etmekle kalmayacağız, aynı zamanda soğuk sonbahar-kış aylarında ısınmış da olacağız. (Bizim kişisel tercihimiz tabii ki her zaman için yapay kürkten yana!)