Malum, trendlere uyum sağlamak için sadece kıyafetlerimizin modaya uygun olması yetmez, en az kıyafetler kadar önemli olan bir şey varsa o da aksesuar modasıdır! Aksesuarlar içinde ise bir kadın için en önemli olan şey ayakkabılardır, hem 'Dost başa, düşman ayağa' sözündeki gibi en şık ve moda ayakkabılar ile düşman çatlatmanız da mümkün!

İşte 2014 Kış ayları için en gözde ve en şık ayakkabı ve çizme modası;

1. BOOTIE ÇIZMELER: Ayak bileğini saran bootie modelleri de önümüzdeki sezon oldukça moda! Özellikle ince topuk ile bu modelin çok zarif durduğunu söyleyebiliriz.

2. UZUN, UPUZUN ÇIZMELER:Kış aylarında çizmeler çoğumuz için vazgeçilmezdir, 2014 kış çizme modası olan uzun, dizi geçen çizmeler ile oldukça şık ve feminen görünmeniz mümkün. İster etekle, isterseniz skinny kotlarla veya taytlarla kombinleyin...

3. PUNK- GRUNGE BOTLAR: 2014 kış ayları için sonbahar modasında grunge ve punk akımının geri döndüğünü yazmıştık, 90'lı yılların bu akımının botlara yansıması da kaçınılmazdı, zımbalı, zincirli botlarınızı özellikle siyah tayt ve uzun ekose gömlek ile kombinleyerek baştan aşağı bu trend'i yansıtabilirsiniz.

4. HAYVAN DESENLERI: Önümüzdeki sezon hayvan desenli ayakkabı modelleri oldukça gözde olacak, bu tür desenli ayakkabıların en güzel yanı sade bir kıyafet ile kombinlendiğinde bir anda çok şık bir hava katmaları.

5. TÜYLÜ BOTLAR: Tüylü botlar da bir başka gözde trend...Görünümleri ile bile soğuk kış aylarında ayaklarınızı sıcacık tutacaklarının sinyalini veriyorlar.

6. KALIN TABANLI VE MASKÜLEN AYAKKABILAR: Oxford'lar ve kalın tabanlı ayakkabı modelleri de maskülen trendleri uygulamak isteyenler için hazır bekliyor.