Daha iyi giyinmek için daha çok kıyafete ya da daha fazla para harcamaya ihtiyacınız yok, bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek bunu başarabilirsiniz. Daha iyi giyinmeniz için dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda sizler için derledik;

1. Zaman ayırmalısınız ve sabırlı olmalısınız:

Ne yazık ki şık görünmeyi, çok acele verilen kararlarla başarmak zor. Biliyoruz, çoğu zaman giyecekleriniz konusunda kararsızlık yaşıyorsunuz ve belki de mevcut kıyafetlerinizi beğenmiyorsunuz. İlk madde zaman ile ilgili çünkü, bir tarz oluşturmak ve kıyafetlerinizi ve vücut yapınızı tanımak için, güzel kıyafetler bulmak, trendlere uygun giyinmek için mutlaka bu konuya zaman ayırmanız gerekiyor. Zamanla kombinlernizi daha iyi oluşturacak ve size yakışanları daha iyi seçebileceksiniz. Şık giyinmeyi önemsediğiniz ve bu konuya zaman ayırdığınız için alışverişleriniz de daha başarılı olacak.

2. İlham almalısınız:

Artık bu konuyu daha çok önemsediğinize göre çeşitli fikirlere de açık olmalısınız. Yenilikleri takip etmek ve ilham almak için yabancı ve yerli moda bloglarını takip edebilir, aylık dergilerden faydalanabilirsiniz. Dışarı çıktığınızda çevrenizden ilham almayı, sokak modasını takip etmeyi unutmayın. Gördüğünüz, beğendiğiniz tarzları birebir taklit etmek zorunda değilsiniz, fakat benzer tarzları uyguladıkça yavaş yavaş kendi tarzınızın oluştuğunu göreceksiniz.

3. Kıyafetlerinizi aksesuarlarla süslemeyi öğrenmelisiniz:

Çok basit görünen bir kıyafeti bile dakikalar içinde aksesuarlar ile göz alıcı hale getirebilirsiniz. Unutmayın, çeşitli takılar, kolyeler, şallar, şapkalar sizin en iyi yardımcınız olacak. Aksesuarlarınızın kıyafetlerinize uyumlu olmasına dikkat edin, fakat korkak olmayın, çok farklı parçaları yanyana deneyin, hiç beklemediğiniz sonuçlar alabilirsiniz.

Aksesuarlar küçük detaylar gibi görünse de, çoğu zaman ilk dikkati onlar çeker. Çok basit ürünlere yönelmeyin, mümkünse birkaç kaliteli parçaya yatırım yapın, örneğin her kıyafetinizle uyum sağlayacak, yıllarca kullanabileceğiniz kaliteli bir çantanız olmalı.

4. Kıyafetlerinize iyi bakmalısınız:

Hangi marka ya da model olursa olsun, ihmal edilmiş, bakımsız, yırtılmış, solmuş ya da eskimiş kıyafetler tüm cazibesini kaybeder. Çok büyük paralar vererek olsun indirimde ucuza yakaladığınız kıyafetler olsun, beğenerek aldığınız kıyafetleri talimatlarına uygun yıkamalısınız. Kumaşta yırtık ve deformasyon olmaması için dikkat etmelisiniz. Aynen kıyafetler gibi, ayakkabılarınızın bakımını da kesinlikle ihmal etmeyin. İyi bakılmış kıyafetlerin ömrü uzayacak ve uzun dönemde bütçeniz de rahatlayacaktır.

Pahalı kıyafetler almaktansa temiz ve bakımlı kıyafetler giymek iyi giyinmenin başlıca kuralıdır.

5. Vücudunuzu tanımalısınız ve kusurlarınızı kapatmayı öğrenmelisiniz:

Kusursuz kadın yoktur. Herkesin fiziki kusurları olabilir. Tabiiki kendinizle barışık olmalısınız, fakat bazı küçük uygulamalarla kusurlarınızı kapatabileceğinizi de bilmelisiniz. Kıyafet ve aksesuarlarınızı seçerken kusurlarınızı kapatacak ürünler seçmelisiniz.

kıyafetleriniz giyilmeye hazır olsun

6. Kıyafetleriniz her zaman hazır olmalı:

Çoğu zaman aceleniz olacak ve istediğiniz kıyafet hazır olmayacak. Gardrobunuzda favori kıyafetlerinizi ayırdığınız bir bölüm olmalı ve burada bütün favori ürünleriniz sizi ütülü, temiz ve giyilmeye hazır beklemeli. Bunu sağlamak zor olabilir, fakat özenle satın aldığınız o kıyafeti aceleden ya da hazır olmadığından kaç kez giyemediğinizi düşünmelisiniz.

7. İndirim dönemlerinde dikkatli olun:

İndirim dönemlerini hangi kadın sevmez ki? İndirimler heyecanla beklediğimiz günler olsa da çoğu zaman da hayal kırıklıkları yaratabiliyor. Çoğu zaman dolabınız bir çok kıyafetle doluyor ve hala giyecek birşey bulamıyorsanız alışverişte en çok yapılan hatalardan birisinin içine düşmüşsünüz demektir. Ek olarak bu gibi dönemler kısıtlı sürelerde ve kısıtlı ürünlerde olduğu için çoğu zaman ürünün bedeninize tam uyup uymadığına bile karar vermeden satın alıyor olabilirsiniz.

Bu dönemlerde kendinizi kaybetmeden ve ihtiyaçlarınızı önceden belirleyerek, özet olarak bilinçli davranarak alışveriş yaparsanız ihtiyacınız olan, vücudunuza uygun ve size yakışacak ürünleri satın almış olursunuz. İndirimde olduğu için alınacak ve bir daha giymek istemeyeceğiniz üç parça elbise yerine aynı maliyetle çok daha güzel, kaliteli ve dikkat çekici bir parça ürün alabileceğinizi unutmayın.