Çantaların biz kadınlar için önemi tartışılmaz! Her kıyafetin, her önemli günün özel bir çantası vardır, hatta tıpkı ayakkabı gibi bir kadının hiçbir zaman fazla çantası olamaz derler. Peki gardrobunuzda bulundurmanız gereken en temel çanta modelleri hangileri? Gelin birlikte inceleyelim...

OMUZ ÇANTASI:En eski ve en klasik çanta modellerinden birisi olan omuz çantalarının rahatlığı tartışılmaz. Özellikle şık ve klasik bir kıyafetin harika tamamlayıcısı olan omuz çantalarının istediğiniz renkte ve istediğiniz büyüklükte modelini bulmanız mümkün, çok büyüklerin biraz kaba durduğu ve sağa sola çarpma olasılığını göz önünde bulundurarak yukarıdaki fotoğraftaki gibi orta boy bir çanta modelini tercih etmenizi öneririz.

ÇAPRAZ ASKI:Çapraz asılan çantalar, omuz çantalarının aksine biraz daha uzun bir askıya sahiptirler ve genel olarak daha küçük boyutlarda tercih edilirler. Çapraz askı çanta modelleri ile hem şık olacaksınız hem de elleriniz boşta olacağı için tüm günü rahat geçireceksiniz. Özellikle parti, konser, festival tarzı kalabalık ortamlarda size kullanım kolaylığı sağlayacak ve çantanızın gözününüzün önünde olması olası bir yan kesicilik vakasından korunmanızı sağlayacaktır.

CLUTCH:Clutch olarak tabir edilen küçük çanta modelleri, içlerine çok fazla ürün sığamayacağı için dışarıda kısa bir işiniz varken, veya şık bir gece elbisesi ile bir kokteyle katılırken kullanabileceğiniz aksesuarlardan... Şık ve taşlı tasarımların yanı sıra, daha sade ve klasik çanta modelleri de mevcut, önemli olan sizi yansıtacak bir model bulmak, bunun için ise gardırobunuz size rehberlik edecektir.

SEYAHAT ÇANTASI:Seyahat çantaları bavulun gereksiz olduğu kısa yolculuklarda, veya bavulun yeterli olmadığı uzun süreli yolculuklarda oldukça kullanışlı parçalardır. Altlarında bulunan tekerlekler ve geniş askıları sayesinde taşıma kolaylığı sağladıkları gibi, özel eşyalarınızın hepsini sığdırabileceğiniz kadar geniş bir iç kısma sahipler.

TOTE (BÜYÜK EL ÇANTASI):Tote, her kadında olması gereken bir çanta modeli. İçlerinin kocaman olması nedeniyle herşeyinizi sığdırabilirsiniz, hatta tote çantalarında mini boy laptop taşıyanlar bile var.

HOBO ÇANTA:Coach ve Jimmy Choo markaları sayesinde gündeme gelen hobo çantaların temel özellikleri yarım ay şeklinde olmaları ve taban kısmının geniş olması. Hobo çanta günlük hayat için kullanışlı bir model olsa da iç kısmının geniş olması çantanızın içinde aradığınız eşyalara ulaşmanızı zorlaştırabilir!