Okul sıralarına veda etmenin hüznünü beraberinde getirse de hayatınız boyunca unutmayacağınız anlardan birisidir mezuniyet! Hayatınızın bir dönemine veda ederken, yapacağınız bu kutlama partisinde gecenin en güzel ve şık kızı olmak istemeniz çok doğal!

Eğer mezuniyet balosu yaklaşırken hala elbisesi hazır olmayanlardansanız hiç üzülmeyin, çünkü sizi gecenin yıldızı yapacak güzel elbise önerileri ile karşınızdayız! Her bütçeye hitap eden mezuniyet elbiseleri bu yazımızda!:

Mezuniyet gecesinde uçuş uçuş, romantik bir elbise giymeye ne dersiniz? Özellikle bacaklarınıza güveniyorsanız bu tür kısa elbiseleri, açık ve zarif topukluklar ile tercih edebilirsiniz! Yakasında taş, boncuk vs. detayı olan bir mezuniyet elbisesi tercih edecekseniz aksesuar seçiminizi sadece küpeden yana kullanmanızı öneririz. (Elbise: Forever New 315 TL /Ayakkabı ve Takılar: Forever New)

2014 mezuniyet elbisesi hm 3

En az kısa elbiseler kadar uzun mezuniyet elbiseleri de göz alıcı olmanızı sağlayacaktır, özellikle beyaz ve dantel süslemeli bu Truvalı Helen elbisesini andıran tasarımlar sizi gecenin en romantik kızlarından biri yapmaya aday! Saçlarınıza yaptıracağınız dağınık bir topuz ve çiçekli bir toka ile mükemmel bir bütünlük yakalayabilirsiniz.(Üstteki elbise:H&M 199 TL /Alttaki elbise: H&M 100 TL)

Önü kısa - arkası uzun eteğe sahip, vücudun üst kısmına oturan bu beyaz elbiseye vücudunuza güveniyorsanız mutlaka bir şans verin. Gecenin en zarif ve en seksi kızı olmanız kaçınılmaz! Ancak bu tür bembeyaz elbiseleri giymeden önce, çok beyaz tenlilerin otobronz yardımı ile biraz bronzlaşmasında fayda var.(Elbise:Forever New 500 TL /Ayakkabı: Forever New)

Mezuniyet gecesi ışıl ışıl parlamayı kim istemez? Boncuklarla kaplı ve sırt kısmı pencereli bu elbise ile fark edilmemek imkansız! Üstelik mezuniyetten sonra bir akşam yemeğinde de rahatlıkla giyebileceğiniz, kolay kolay eskimeyecek bir tasarıma sahip. Srıt ve bacak dekoltenize güvenenlere tavsiye ederiz! Elbisenin zaten boncuk detayları yeteri kadar göz alıcı olduğu için ayrıca takı, aksesuar vs. takmanıza gerek yok.(Elbise: Mango 310 TL)

Siyah bir mini elbise her özel gecenin vazgeçilmezlerindendir. Bu elbise ise metal zincirleri ve yanlardaki file detayları ile alıştığımız standart siyah elbiselerden ayrılıyor. Bu elbiseyi tanımlamanın en güzel yolu; klasik ama asla sıkıcı değil!(Elbise: H&M 80 TL)

2014 mezuniyet elbisesi mango

Önü V yaka, arkası ise çapraz bantlı bu elbise, dekolteyi dozunda tutmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.(Elbise:Mango 370 TL)

2014 mezuniyet elbisesi twist

Mini elbise giymek isteyen ve cesareti olanlara, sırtı oldukça açık ancak bir o kadar da zarif duran bu elbiseyi öneririz! Sırt dekoltesinin hakkını verebilmek adına saçlarınızı toplamanızı öneririz. Unutmayın bu tür sırt dekolteli elbiseleri giydiğiniz zaman, gece boyunca dekolte vermek istemezseniz şık bir şaldan yardım alabilirsiniz.(Elbise: Twist 260 TL)

Bu yazımızda şu anda mağazalarda bulabileceğiniz birbirinden güzel mezuniyet elbisesi alternatiflerine yer verdik. Elbiseniz, saçınız, makyajınız nasıl olursa olsun mezuniyet gecenizde bol bol eğlenmeyi unutmayın!