Bir döneme damgası vuran ve hala pek çok trend ile karşımıza çıkan 60'lı yıllardan ilham almak ister misiniz? O halde bu yazımızda saçınızdan, kıyafet seçimlerinize kadar sizi 60'lara geri götüreceğiz! İşte 60'lı yıllardan günümüze taşıyabileceğiniz trendler...

EYELINER VE NUDE RUJ: 60'lı yılların vazgeçilmezlerinden biri kuyruklu eyeliner ve nude dudaklar! Audrey Hepbrun ve Brigitte Bardot gibi isimlerin fotoğraflarına bakarsanız çoğunda bu retro makyaj tekniğini uyguladıklarını görebilirisiniz. Gözlerde istenilen etkiyi yakalamak için likit eyeliner kullanmanızı öneririz, kullanımı biraz zor olsa da bir süre sonra elinizin alışacaktır. 60'lı yıllardan ilham alacaksak ruj tercihimizi mümkün olduğunca soluk renklerden yana kullanmalıyız, bunun için ruj uygulamadan önce dudaklarınıza fondöten sürerek dudak renginizi nötrleyebilirsiniz.

KABARIK VE İRI SAÇLAR: Bol bol krepe yapmaya hazır olun! 60'lı yılları en iyi tanımlayan şey kabarık ve iri saçlar, ister at kuyruğu yapın, ister saçlarınızı açık bırakın fark etmez, saçların tepesi mutlaka kabartılmış olacak! Eğer saçlarınızı çok sönük buluyorsanız bu saç modellerini uygulamak için, hacimlendirici spreylere veya 'bumpits' adı verilen tokaların yardımına başvurabilirsiniz.

BEBE YAKA: Geçtiğimiz yıllarda, 60'lar ile özdeşleşen 'bebe yakalı' gömlekler ve elbiseler sık sık karşımıza çıktı, bu da modanın aslında tekerrürden ibaret olduğunun en güzel kanıtı olsa gerek! Eğer 60'lı yılları bir şekilde yansıtmak istiyorsanız mutlaka bebe yaka bir kaç kıyafetiniz olsun, hatta eğer kıyafetiniz yoksa 'bebe yaka' kolyeler de kullanabilirsiniz.

MINI ETEK: Mini eteklerin en ihtişamlı olduğu dönem 60'lı yıllardı! O dönem genelde altına parlak uzun çizmeler giyiliyordu, günümüzde bu tür çizmeleri tercih eden olur mu bilinmez ancak bize göre bu trendi uygulamanın en iyi yolu opak çorap ile mini eteğinizi kombinlemek.

DESENLI KABAN: 60'ların kabaları desenli ve dikkat çekiciydi! Özellikle sade bir gardırobunuz varsa bu tür kabanlar ile kombinlerinize renk katabilirsiniz.