Yazın sıcak günlerinden, sonbahar ve kış aylarının rüzgarlı ve soğuk günlerine geçiş yaptığımız bu dönem gardırobumuzu da yenilememiz için ideal bir fırsat aslında. Özellikle sonbahar, bir anlamda geçiş dönemi olması nedeniyle kıyafet seçiminde bizi zorlayan bir mevsim olabilmektedir. İşte bu yazımızda sizlere sonbahar için edinmeniz gereken bazı temel parçaları listelemek istedik, böylece yavaş yavaş bu parçaları gardrobunuza eklerken önümüzdeki senelerde giyim konusunda rahat etme şansı yakalayacaksınız!

HAFIF VE KALIN OLMAYAN KAZAK: Sonbahar, kış kadar soğuk olmayan bir mevsim olduğundan çok kalın kıyafetler sadece gereksiz yere terlemenize neden olacaktır. Bu nedenle çok ağır olmayan ve sizi terletmeyecek (ama aynı zamanda üşütmeyecek) kadar kalın bir kazak almanızı öneririz. Renk seçimlerini de bej, haki, açık mavi gibi tonlarda yaparak her türlü kıyafetiniz ile uyum yakalayabilirsiniz.

MAXI ETEK: Sonbahar'ın çok da soğuk olmayan günlerinde maxi etekler kurtarıcınız olacaktır. Üstelik bu etekler size hala yazdan kalma bir hava da verecektir. Alacağınız eteğin renginin de kullanışlı ve gardrobunuzdaki diğer kıyafetler ile uyumlu olmasına dikkat edin.

UZUN HIRKA: Uzun ve salaş bir hırka özellikle rahat ve sportif bir haftasonu için skinny kotlar veya taytlar ile çok güzel duracak ve gün boyu üşümenizi engelleyecektir. 

DERI CEKET: Kaban ve mont için hava fazla sıcak, ancak üstünüze birşey almadan da dışarı çıkılmayacak kadar soğuk mu? O halde tipik bir sonbahar günündesiniz ve size böyle bir günde en çok yakışacak şey deri ceket! Deri ceketler pahalı olduğundan seçim yapmadan önce iyice düşünmenizi öneririz. Süet mi, deri mi? Kısa mı yoksa uzun mu? Yakalı mı yakasız mı? Bütün bu sorular sizi idealinizdeki deri ceket modeline yaklaştıracaktır. Eğer çok para ödemek istemiyorsanız, ve daha duyarlı olmak istiyorsanız suni deri ceketlerin güzel bir seçenek olduğunu unutmayın!

ŞAL / ATKI: Şallar sadece kış ayları için değil, sonbahar için de oldukça kullanışlı parçalar. Tabii ki kışın daha kalın, sonbaharda ise daha ince olanları tercih ediyoruz. Özellikle basit bir tişörte değişik bir hava katmak için şalınızı boynuza sarabilirsiniz.

BLAZER CEKET: Her kadında olmazsa olmaz bir parça da blaze ceket. İster iş yerinizde kullanın, ister haftasonu kotunuz ile kombinleyin...Renk olarak siyahtan şaşmamanızı öneririz.

SADE TSHIRT: Gardrobunuzun en temel kıyafetleri de yaz kış demeden kullanabileceğiniz renk renk, sade (basic) tişörtler. Yazın tek başına kullandığınız beyaz bir tişörtü, sonbahar ve kış aylarında ceket, hırka veya aksesuarlarla süsleyerek rahatlıkla kullanabilirsiniz.