Tüm dikkatleri üzerinize mi çekiyorsunuz? Ama bu sefer kusursuz görüntünüz yüzünden değil! Öyle bir hata yaptınız ki insanlar gözlerini sizden alamıyorlar...Bu gibi durumlara düşmemek için kadınların giyimleriyle ilgili en sık yaptıkları hataları sizler için derledik;

1. AŞIRI DEKOLTEDEN KAÇININ: Aşırı dekolteli kıyafetler sizi daha çekici hale getirmez, dozunda kullanılmayan dekolte tam ters etki yaratabilir ve daha itici bir görüntüye neden olabilir. Dekolteyi giyiminizde ölçülü ve yerinde kullanmaya dikkat edin. 

2. PANTOLON SEÇIMINIZDE DIKKATLI OLUN: Vücut yapınıza uygun pantolon seçimi bazen çok zor olabilir. Çoğu kadın pantolon bedenindeki değişiklikten kilo alıp verdiği kanısına varabilir ve daha yüksek bedenleri psikolojik olarak tercih etmeyebilir. Bu da çok olumsuz görüntülere yol açabilir. Özellikle moda olduğu için düşük bel ve dar pantolonlar giyiyorsanız, bu tür modellerin belinizdeki yağlı bölgelere vurgu yaparak, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebileceğini de göz önünde bulundurun.

3. DEMODE KIYAFETLERDEN UZAK DURUN: Değişime çok kapalı olmamalısınız. Aldığınız elbiseleri uzun yıllar kullanmak güzel, fakat unutmayın ki tarzlar sürekli değişiyor. Modayı az da olsa takip edin, çevrenizdeki değişimleri gözlemleyin ve zamanı geldiğinde modası geçmiş kıyafetlerinize veda edin.

4. BEDENINIZE OLMAYAN KIYAFETLER GIYMEYIN: Vücut şekline göre giyim oldukça önemlidir. Aynen pantolon seçiminde olduğu gibi, bir elbiseyi, tişörtü ya da kazağı üzerinize tam olduğuna emin olmadan satın almayın. Kıyafetler üzerinizde emaneten alınmış gibi durmamalı, salaş giyinmek ile yanlış beden seçimi arasında koca bir fark var. Aynı durum aşırı dar kıyafetler için de geçerli, kıyafetleriniz makinada yıkanırken çekmiş gibi bir görüntü ile dolaşmayın. 

5. KALITESIZ KUMAŞLAR SEÇMEMEYE ÖZEN GÖSTERIN: Kıyafetleri üzerinize denediniz ve bedeninize uydu, fiyatı da çok uygun. Ama satın almak için bu yeterli değil. Kumaş ve dikiş kalitelerine mutlaka dikkat edin. Aldığınız hiçbir ürün ucuz durmamalı, sizi ter içinde bırakmamalı, makinada boyası akarak diğer kıyafetlerinizi berbat etmemeli, ya da çok aksi bir zamanda yırtılarak sizi yarı yolda bırakmamalı. 

6. KIYAFETINIZ BULUNDUĞUNUZ ORTAMA UYSUN: Her zaman aynı tarz elbiseleriniz ile idare edemeyeceğiniz bilmelisiniz. İş için, günlük hayat için ve gece yemekleri için gardırobunuzda mutlaka farklı seçenekler bulundurmalısınız.

7. RENK UYUMLARINA DIKKAT EDIN: Siyah-kahverengi ya da lacivert siyah gibi uyumsuz seçimlerden uzak durun. Tek renk giyinmektense kıyafetinize bazı aksesuarlar ile renk uyumları ve çeşitlilik katın.

8. AYAKKABI SEÇIMINIZE ÖZEN GÖSTERIN: Ayakkabı seçiminizi de yerine göre yapmalısınız. Arkadaşlarınızla bir haftasonu yürüyüşüne giderken yüksek topuklu bir ayakkabı giymenin anlamı yok. Siz o arnavut kaldırımlardan yürürken, arkadaşlarınızı 'ne zaman düşecek' diye bekletmeye ve endişelendirmeye hakkınız yok. Ya da bir davete giderken şık kıyafetlerinizin altındaki spor ayakkabı ile her an koşarak kaçmaya hazır bir görüntü vermeyin. 

Topuklu ayakkabı giyecekseniz, topuk yüksekliğinizi de yürümeye alışık olduğunuz ve rahat hissettiğiniz şekilde ayarlayın. Çok sivri burunlu ayakkabılardan kaçının.

9. ESKI, KIRLENMIŞ KIYAFET VE AYAKKABILARINIZI ARTIK KULLANMAYIN: Kıyafetleriniz üzerinize mükemmel oluyor olabilir, ya da çok kaliteli ürünler kullanıyor olabilirsiniz. Unutmayın ki eskimiş ve yıpranmış bir kıyafet görüntüsü bütün havanızı bozacaktır. Özellikle ayakkabılarınızın yıpranmamış ve temiz olduğuna emin olun.

10. REKLAM TABELASI GIBI GÖRÜNMEYIN: Son olarak, pahalı bir markadan ürün aldığınızda üzerindeki logo ne kadar büyükse verdiğiniz paraya o kadar değer diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Markanın temsilcisi gibi görünmeyin, satın aldığınız ürünlerin modeline ve kalitesine bakın, eğer yeterince kaliteliyse zaten kendini gösterecektir.