Gereğinden fazla kimyasal ve ısıl işlemler saçlarınızın yıpranmasına mı neden oldu, veya belki de kendiliğinden kuru saçlara sahipsiniz? Sebep her ne olursa olsun hiçbir kadın cansız, soluk ve yıpranmış görünen saçlara sahip olmayı istemez.

Bu yazımızda sizinle kuru ve yıpranmış saçlar için en etkili bakım önerilerini paylaşacağız (kuru saçlar için saç maskesi tarifleri yazımıza göz atmayı unutmayın!)

Devamını oku...

Bu yazımızda, kuru ve yıpranmış saçlara nem ve canlılık katacak, ev yapımısaç maskesi tarifleripaylaşıyor olacağız. Üç farklı saç maskesi tarifinin yer aldığı bu yazımızda, tüm tariflerin ortak bir malzemesi var;"Muz"!

Devamını oku...

saç süzleştirme

Kabarık, gür ve dalgalı saçlara sahip olup da dümdüz saçların hayalini kuran pek çok kadın var. Şüphesiz bu kabarık ve dalgalı saç sorununuzu kuaför salonlarında veya kozmetik ürünlerden yardım alarak çözebilirsiniz. Özellikle son yıllarda popüler olan Brezilya Fönü bu konuda etkili olsa da, bu tür uygulamaları uzun süreli yapmak saçlarınıza zarar vererek onların dökülmesine, zayıflamasına ve elektriklenmesine neden olabilir. Piyasada bu konuda size yardımcı olacak ürünler mevcut, fakat biz bu yazımızda evde kolaylıkla hazırlayacağınız basit ve doğal uygulamalar ile saç düzleştirme yollarını sizlerle paylaşacağız;

Devamını oku...

Saç kremi nasıl kullanılır?

Women's Health dergisinde yer alan bilgilerden derleyerek hazırladığımız bu yazımızda, şampuanların en iyi arkadaşı olarak bilinen saç kremi ve saç maskesi hakkında bilmeniz gereken bazı önemli bilgileri özetlemeye çalıştık.

Devamını oku...

deniz tuzu spreyi

Denize girdikten sonra saçlarınızın aldığı o hacimli ve dalgalı görünüm sizin için yaz aylarının en güzel yanlarından birisi mi? O halde bu görünümü denize gitmediğiniz zamanlarda da elde etmeye ne dersiniz? Son dönemde oldukça popüler hale gelen deniz tuzu saç spreyi bir kaç malzeme ile evde de kolaylıkla yapılabilir.

Devamını oku...

Şampuanlar hakkında bilgiler

Women's Health dergisi, şampuan kullanırken bilmemiz gereken, ama muhtemelen çoğumuzun bilmediği on hususu içeren bir yazıya yer verdi. Biz de bu yazıyı sizin için özetlemek istedik, böylece şampuanlar hakkında bu önemli noktalar ve ipuçlarına dikkat ederek belki de daha canlı ve daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz! İşte şampuanlar hakkında önemli bilgiler:

Devamını oku...