Görünümümüzün en önemli tamamlayıcısı olarak gördüğümüz saç modelleri mevsimlere göre farklılaştırılabilir. Yaz aylarında tercih edebileceğiniz saç modelleri kullanım amacına göre oldukça geniş seçenekler sunuyor! İlkbahar yaz ayları için makyaj trendleri daha önceki yazılarımızda yer almıştı, gelin İlkbahar yaz aylarının podyumlarından esinlenerek hazırladığımız 10 saç trendini beraber inceleyelim:

1) DEĞIŞIK ÖRGÜLER: İlkbahar Yaz koleksiyonlarının tanıtımında örgü saç modellerini tercih eden isimler arasında Herve Leger, Balmain, Marchesa bulunuyor. Özellikle rahat ve salaş yazlık elbiselerin en güzel tamamlayıcısı olarak gördüğümüz örgü saç modelini farklı şekillerde deneyebilirsiniz; dümdüz, basit bir örgü yerine balık sırtı örgü veya kenarları örülmüş saçlar daha dikkat çekici görünecektir. Hiçbir zaman modası geçmeyen bu saç modelleri yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında!

2) ENSEDE AT KUYRUĞU: En sade ve basit saç modellerinden birisidir at kuyruğu, acele ile evden çıkmak istediğimiz zamanlar için en güzel kurtarıcımızdır! Özellikle yaz sıcaklarında saçlarınızın dağılmasını ve yüzünüze yapışmasını istemiyorsanız ensede (sıkı olmayan) bir şekilde at kuyruğu yapabilirsiniz. Micheal Kors, Elie Saab, Etro ve Jil Sander gibi isimlerin defilelerinde rastladığımız bu modeli, saçlarınızı düzleştirdikten sonra uygularsanız saçlarınızın uzunluğunu da vurgulamış olursunuz.

3) ISLAK GÖRÜNÜM: Geçtiğimiz yılın modası olan "ıslak saç görünümü" bu yıl yeniden moda oldu. Denizden veya havuzdan yeni çıkmış gibi duran ıslak saç görünümü için jöle kullanabilirsiniz. Gece için fazla basit kalacak bu modeli, gündüz rahatlıkla uygulayabilirsiniz ancak dikkatli olmakta fayda var bu model dipleri yağlanmış bir saç görünümü ile rahatlıkla karışabilir!

4) GENIŞ DALGALAR: Saçlarınızın uçlarında maşa veya bigudi yardımı ile geniş dalgalar yaratabilirsiniz, önemli olan mümkün olduğunca doğal dalgalar elde etmek. Dalgalı saç modelleri hem gündüz hem gece kullanım için uygun olacaktır.

5) AKSESUARLAR: Chanel, Louis Vuitton, Valentino gibi isimler ilkbahar yaz defilelerinde bandana, inci tokalar, taçlar gibi çeşitli aksesuarlara yer verdiler. Siz de topladığınız saçlarınıza bu tür aksesuarlar yardımı ile rahatlıkla renk katabilirsiniz.

6) DAĞINIK BIR ŞEKILDE TOPLANMIŞ SAÇLAR: Herhangi bir efor harcamadan, yataktan kalkıp, az önce toplamışsınız gibi duran saç modelleri yaz aylarında hazırlanmak için daha az zaman harcamanıza olanak sağlayacak. Bottega Veneta, Vera Wang, Donna Karan gibi isimlerin podyumlarda koleksiyonlarını tanıtırken tercih ettikleri bu saç modeli, günlük hayatta o kadar sık kullanılıyor ki önümüzdeki yıllarda da trend olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

7) DÜMDÜZ SAÇLAR: Bazılarımız bu konuda şanslıyız, doğuştan dümdüz saçlara sahip olanların ekstra bir efor sarf etmesine gerek yokken, dalgalı ve kıvırcık saça sahip olanlar için bu trendi uygulamak biraz daha zahmetli. Özellikle yaz aylarında sıcakların etkisini düşünecek olursak saç düzleştirici ile uğraşmak hiç keyifli olmayacaktır!

8) KISA VE YANA DOĞRU KAHKÜL: Belki de modası hiçbir zaman geçmeyecek bir saç modeli kahkül! Özellikle geniş bir alnı olanların vazgeçilmezi kahkül modelleri yana doğru ve kısa kesilmiş olarak da kullanılabilir.

9) KISA SAÇLAR: Ünlü yıldız Anne Hathaway ile tekrar yıldızı parlayan kısa saç modeli, yaz ayları için oldukça kullanışlı bir model. İster pixie-cut diye tabir edilen ensede saç modeli, ister küt kesim tercih sizin! Kısa saçları yıkamak ve kurutmak oldukça kolay olduğundan zamandan tasarruf edeceksiniz.

10) CESUR OLUN: Bu yaz saçlarınızda daha önce hep denemek istediğiniz ama bir türlü cesaret edemediğiniz pembe rengi denemenin tam sırası! Saçlarda her türlü çılgınlık moda olacak. Eğer uzun süreli ve riskli bir değişiklik yapmak istemiyorsanız renkli saç jöleleri ile farkı renkler deneyebilirsiniz.