Saç modeli için ilhama ihtiyacınız mı var? O halde bu yazı tam sizin için! 2014 İlkbahar ve Yaz saç modellerini podyumlardan esinlenerek sizler için derledik. Üstelik hepsi kolay, evde kendinizin yapabileceği modeller. O halde başlayalım;


1) Geniş ve Dağınık Dalgalar (Denizkızı Modeli): Saçlarda aşırı yapılı modelleri sevmeyenlere güzel bir haberimiz var, bu sezon dağınık ve geniş dalgalı saçlar oldukça moda. Eğer doğal dalgalı saçlarasahipseniz, yataktan kalkıp ellerinizle şöyle bir saçlarınızı düzeltip dışarı çıkabilirsiniz!

Saçlarınız düz ise, maşa yardımı ile geniş dalgalar yaratabilir ve sonrasında tarayarak saçlarınıza doğal bir görünüm verebilir veya yatmadan önce geniş bir şekilde örebilirisiniz. Ayrıca Toni&Guy Sea Salt Spray (Deniz tuzu içeren sprey) vb. ürünler kullanarakdenizden yeni çıkmış gibi doğal dalgalı saç modelleri yaratabilirsiniz.

2) Ensede At Kuyruğu: Ensede at kuyruğu modası kolay kolay geçmeyecek bir saç modeli olacak gibi! Geçtiğimiz sezonlarda da moda olan bu saç modeli için saçlarınızı istediğini gibi ayırın ve parlaklık veren bir serum kullanın. Daha sonra enseden bir at kuyruğu yapıp, sevdiğiniz bir toka takın, hepsi bu kadar! Her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz şık ve modası geçmeyen bir model!

3) Doğal ve Düz Saçlar: 'Düz Saçlar' derken, saç düzleştirici ile dümdüz yapılmış saçlardan ziyade, fön makinası ile kurutulduktan sonra hafif dağınık vedoğal duran düz saç modelini kastediyoruz. Bu saç modelinde saçların sağlıklı görünmesi oldukça önemlidir, bu nedenle nemlendirme özelliği yüksek şampuanlar, saç maskeleri ve parlaklık veren serumlar ile saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

4) Küt Kesim: 2013'de de karşımıza çıkan küt saç modelleri bu sezon da oldukça moda! Küt saçlarınızı dümdüz kullanabilir veya hacim veren köpükler yardımı ile daha hacimli ve dalgalı kullanabilirsiniz. Bu saç modeli, özellikle yaz aylarında size büyük kolaylık sağlayacaktır.

5) Yana Doğru Taranmış Saçlar: Bu sezon saçlarınızı yandan ayırmaya hazır olun! Saçlarınızı ayırdıktan sonra ıslak görünüm veren bir jöle ile yatırarak kullanabilir veya biraz daha salaş ve rahat saç modelleri deneyebilirsiniz. Özellikle kahkülünüzü uzatmaya çalışıyorsanız bu model sizin için kurtarıcı olacaktır.

6) Aksesuar ile Süslenmiş Saçlar: Yaz aylarında, özellikle deniz kenarında saçlarınızı aksesuarlar ile süslemeyi ihmal etmeyin. Çiçekli saç bantları özellikle düğünlerde size çok şık bir hava katacaktır.

7) Dağınık ve Salaş Topuz: İşte en salaş, en rahat ama bir o kadar da güzel duran bir saç modeli; Dağınık topuz! Özellikle bohem tarzı kıyafetler, kot ceket ve güneş gözlükleriniz ile kombinlediğiniz zaman çok şık duracağınıza emin olabilirsiniz. Ufak bir ipucu; saçlarınızı toplarken bir kaç saç telini topuzunuzun dışında bırakmayı unutmayın!

8) Yandan Örülmüş Saçlar: Örgü saç modası asla geçmeyen ve yapımı da bir o kadar basit olan bir model. Saçlarınızı köklerinden hafifçe kabarttıktan sonra yana ayırın ve ister geniş, ister sıkı örün ve en sevdiğiniz tokayı da takmayı unutmayın. Bu saç modeli özellikle denizden çıktıktan sonra veya acele ile evden çıkmanız gereken günler için kurtarıcı olacaktır.