Avokadonun uzun zamandır tüm dünyada saç uzatma ve dökülmeyi engelleme amacıyla kullanıldığı bilinmektedir.Avokado besleyicidir ve vitaminler açısından çok zengin bir gıdadır.Bu yazımızda avokado ile hazırlayabileceğiniz iki adet avokadolu saç bakım maskesi tarifini aşağıda görebilirsiniz;

Avokado-Badem Yağı Saç Maskesi:

Gerekli malzemeler: Bir olgun avokado, bir çorba kaşığı badem yağı.

Hazırlanışı: Avokadoyu ezip, badem yağı ile karıştırıp, yıkanmış ve nemi alınmış ıslak saçlarınıza saç diplerinden başlamak üzere tüm saçınıza tatbik edin. Sonra bir duş bonesi giyip bu maskeyi saçınızda en az yarım saat bekletin.Sonra durulayın.

avokado badem yağı maskesi

Avokado-Muz-Zeytinyağı Saç Maskesi:

  • Gerekli Malzemeler: 1 adet olgun avokado, 1 adet olgun muz, birçorba kaşığı saf zeytinyağı, bir tatlı kaşığı menekşe yağı,

Hazırlanışı: Bu avokadolu saç bakım maskesini hazırlamak için yapacağınız şey, muz ve avokadoyu birlikte ezip içine zeytin yağı ve menekşe yağını katıp iyice karıştırmaktır. Bu maskeyi saç diplerinizden başlamak üzere tüm saçınıza uygulayın, daha sonra bir bone giyip en az bir saat bekletin. Daha uzun bekletirseniz çok daha iyi olacaktır. Bu avokadolu saç bakım maskesi saçlarınıza tam anlamıyla derinlemesine bir bakım yapacaktır.

Bu avokadolu saç bakım maskeleri; içerdikleri E, B vitaminleri ve yağ asitleri saçınıza ihtiyacı olan nemi verecek, onlara yumuşacık ipeksi bir görünüm kazandırırken aynı zamanda saçlarınızı besleyecek ve onaracaktır.