Yaşımız arttıkça daha genç görünmenin yollarını ararız, bu yol bazen estetik ameliyatlardan, bazen anti aging ürünleri kullanmaktan, bazense daha sağlıklı beslenmekten geçer. Peki biraz daha kestirme bir yoldan gitmeye ne dersiniz? Basit bir saç kesimi ve modeli ile bir anda çok daha genç görünmeniz mümkün! İşte daha genç gösteren saç modelleri:

KAHKÜL MODELLERI: Hemen hemen her kadın çocukluğunda en bir kez kahkül kestirmiştir. Kahkül genelde 'çocukluk' çağı ile özdeşleşen bir saç modeli olmasının yanı sıra, aynı zamanda alnınızdaki ve kaşlarınızın ortasındaki kırışıklıkları da kapatarak çok daha genç görünmenizi sağlayacak bir saç modelidir. Kahkülünüz biraz uzadıkça, yana doğru tarayarak da kullanabilirsiniz.

DÜZ VE TEPEDEN HACIMLENDIRILMIŞ SAÇ MODELLERI: Saçlarınızı tepeden hacimlendirerek, dümdüz kullanmanız daha genç ve sofistike görünmenizi sağlyacaktır. Üstelik her ortamda kullanılabilecek ve çok efor gerektirmeyen bir model olması da bir başka güzel yanı!

YANA AYRILMIŞ SAÇ MODELLERI: Saçlarınızı yana doğru ayırarak ve uçlarına geniş dalgalar katarak hem daha genç görüneceksiniz hem de bu yılın en trend saç modellerinden birini uygulamış olacaksınız. Bu model özellikle şık bir gece elbisesine çok yakışacaktır.

PIXIE KESIM: 'Pixie kesim' diye tabir edilen kısa saç modeli, riskli bir saç modeli gibi görünebilir ancak uygulayan hemen hemen herkes bu model ile çok daha genç görünecektir! Daha şık ve feminen bir kesim için ön kısımları da kahkül ile hareketlendirmeyi unutmayın.

KABARTILMIŞ GENIŞ DALGALI MODELLER: Krepe yardımı ile kabartılmış saçlarınızın uç kısımlarına maşa yardımı ile geniş dalgalar yaratabilirsiniz, böylece saçlarınız daha hacimli ve gür görünecektir. Unutmayın kabarık ve gür saçlar her zaman genç gösteren ve pratik saç modelleri arasındadır!

YÜZÜNÜZÜ ÇERÇEVELEYEN RÖFLELI MODELLER: Kendi saç renginizden bir kaç ton açık renkte röfle, saçlarınızın daha 'ışıltılı' görünmesini sağlayacaktır bu da yüzünüze yanısıyacaktır. Özellikle saçlarınızı toplarken, sıkı sıkı toplamak yerine biraz daha dağınık bir şekilde bırakırsanız röfleler daha da belirgin duracaktır.

KATLI SAÇ MODELLERI: Katlı kesim her yaşta kullanılabilecek temel saç modellerinden biri olmasının yanı sıra, katların düştüğü nokta yüzünüzde kaşlarınız, elmacık kemikleriniz, çene kemiğiniz gibi en beğendiğiniz bölgeyi vurgulamanıza yardımcı olacaktır.