Kahkül kesimi başlı başına zor bir karar! Saçlarınızı kestirme kararı verdikten sonra da kahkül modelleri arasında size en uygun olanını seçmek bu süreci daha da zorlaştırabiliyor. Hem yüz şeklinize hem de zevkinize hitap edecek bir kahkül kesimi ile bir anda daha genç ve havalı görünebilirsiniz.

Kahkül Kesimi Önerileri:

Bu yazımızda en klasik saç modelleri arasında yer alan ve modası sürekli tekrar eden, rahat uygulayabileceğiniz ve günlük hayatta kullanabileceğiniz en popüler kahkül modelleri sizler için derlenmiştir. İşte size bambaşka bir hava katacak 6 kahkül kesimi:

1) Uzun Kesim Kahkül Modelleri:

"Kahkül kesimi kaşlarımızda bitmeli" gibi bir kural olmadığına göre biraz daha uzun kullanmaya ne dersiniz? Tam gözlerinizin üzerinde bir kahkül kesimi, uzun ve düz saçlar ile kullanmanız halinde sizi daha gizemli ve seksi bir görünüme kavuşturabilir. (özellikle kalp, uzun ve oval yüzlerde bu model harika duracaktır.)

2) Ortadan Ayrılmış Kahkül:

Kahkül kullanmaya alışık değilseniz ve alnınızda saç olması sizi rahatsız ediyorsa neden onları ortadan ikiye ayırmıyorsunuz? Ortadan ikiye ayrılmış kahkül modelleri hem dikkatleri gözlerinize çekecek hem de at kuyruğu, topuz gibi her saç modelleri ile muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

3) Kaşların Üstünde Kesilmiş Kahkül:

Kaşlarınızın saçlar ile kapanmasını istemiyorsanız hemen kaşlarınızın üstünde bir kahkül kesimi tam size göre, üstelik bu model ile daha genç görüneceğiniz kesin. Kuaförünüzün bu modeli keserken dikkatli olması gerekiyor, gereğinden fazla kesilmiş kahküller çok da hoş görünmeyecektir, bunun için kahkül kesimi sırasında saçlarınızın yaş değil, kuru olmasına dikkat edin, unutmayın yaşken kesilen saçlar kuruyunca biraz daha kısalmaktadır. Bu model özellikle kare yüz şekline sahip olanlara çok yakışacaktır.

4) Asimetrik Kahkül Kesimi:

Biraz daha çılgın bir model arayanlar için önerimiz asimetrik kahkül kesimi olacaktır! Özellikle saçlarınızı çok kısa kullanıyorsanız bu tür bir model ile onları biraz hareketlendirebilirsiniz. Özellikle kalp yüz şekli olanlara çok yakışacak bir model.

5) Açılı Kahkül:

Orta kısmı kısa, dış kısımları ise daha uzun olan bu kahkül kesimi pek çok kişinin ilk tercih ettiği kahkül modelleri arasında. Geniş bir alını kamufle etmenin en güzel yollarından birisi bu modeli kullanmak olacaktır. Özellikle oval ve uzun yüzlüler bu modeli tercih edebilirler.

6) Yana Doğru Taranmış Kahkül:

Aslında yana doğru taranmış bu model, daha çok kahküllerini uzatmak isteyenlerin uyguladığı bir modeldir. Ancak kısa veya uzun fark etmeksizin her tür saçla uyum sağladığı da bir gerçek!