Kısa saç özellikle yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam ediyor! Hem pratik olan, hem de şık görünen kısa saç modelleri arasından size ilham kaynağı olabilecek birkaç model belirledik. İşte ünlülerden örneklerle derlediğimiz kısa saçların en güzel halleri:

PIXIE KESIM:  Son dönemde Anna Hathaway, Michelle Williams ve son olarak da Beyonce gibi ünlülerin bu modeli tercih etmeleri nedeniyle pixie kesim gündemde kalmayı başaran bir kısa saç modeli. Hatta Beyonce şu aralar bu tercihinden ötürü yabancı basında oldukça sık adından bahsettiriyor. Bu kısa saç modeli her yüz şekline yakışmasa da çok modern göründüğü ve rahat olduğu bir gerçek! 

KÜT KESIM: Kısa saç modelleri arasında kuşkusuz en güzel modellerden birisi de küt kesim! Bu modeli dümdüz saçlarla kullanabileceğiniz gibi, geniş bir maşa ile dalgalandırdığınız saçlarınızda da kullanabilirsiniz. Küt saçların modası öyle görülüyor ki hiç bir zaman geçmeyecek!

KISA VE KATLI ASIMETRIK KESIM: Pixie kesimin bir benzeri ancak biraz daha katlı hali olan bu kısa saç modeli özellikle yaz ayları için büyük kurtarıcı olacaktır, kısa saçlarınızı şekillendirmek için fazla ısıya ihtiyacınız olmayacağı gibi, sadece güzel bir saç aksesuarı kullanmak saçlarınızı şık göstermek için yeterli olacaktır.

ARKASI KISA ÖNÜ UZUN KÜT KESIM: Bu kısa saç modeli Katy Perry, Victoria Beckham gibi ünlüler tarafından tercih edilen ve oldukça gözde olan bir model. En güzel yanı ise saçlarınızın önü arkasına göre biraz daha uzun olacağı için saçlarını kısalttırmaya çekinenler için harika bir tercih olması!

BIR TARAFI KISA, BIR TARAFI UZUN KESIM: Değişik ve alternatif bir model mi arıyorsunuz? O halde bu kesim tam size göre. Diğer kısa saç modelleri ile karşılaştırıldığında biraz daha asi bir havası olduğu için kestirmeden önce bir kez daha düşünmekte fayda var.

MOHAWK: Mohawk saç kesimi biraz sıradışı gelebilir, özellikle her ortama uyum sağlayacak bir model olmadığı kesin! Ancak bu modeli kaldırabilecek bir sosyal ortamınız varsa oldukça havalı durduğu kesin!  

Bu yazımızda popüler kısa saç modellerini tanıtmaya çalıştık, eğer saçınız kısaysa ya da kısa kestirmek istiyoranız kısa saça şekil verme konulu yazımızı da mutlaka okumalısınız!