Yaz, kış demeden her ortama uyum sağlayabilen bir saç modeli varsa o da örgü saç modelidir! Bu yazımızda yeni saç modelinizi belirlerken ilham vermek adına çeşit çeşit saç örgü modelleri sizler için listelendi:

BALIKSIRTI SAÇ ÖRGÜSÜ: Sıradan örgüden daha sofistike görünen bir saç örgü modeli mi arıyorsunuz? O halde cevap çok basit: Balıksırtı! Bir kaç pratikten sonra elin hemen alıştığı bu saç örgüsü her boy saça çok yakıştığı gibi, şık bir gecede bile rahatlıkla kullanabileceğiniz kadar da gösterişli!

FRANSIZ ÖRGÜ: Fransız örgüsü saç diplerinden (ön veya arka) başlanarak yapıldığı için saçlarınızı yüzünüzden uzaklaştırmak için iyi bir yöntem olacaktır, aynı zamanda da her ortama uyum sağlayacak saç örgü modelleri arasındadır. Saçlarınızın bir kısmını örüp geri kalanı at kuyruğu, topuz vs yapabilirsiniz.

BOHO SAÇ ÖRGÜSÜ: Bu modelde örgü, saçların ön kısmında taç gibi durur ve biraz daha salaş ve rahat bir görünümü vardır. Ünlüler dünyasında benzer saç örgü modelleri sık sık tercih ediliyor, bu modeli tercih eden isimlerin başında Nicole Richie ve Mary Kate - Ashley Olsen geliyor. Özellikle salaş ve rahat elbiseler ile boho saç örgüsünün uyumu mükemmeldir!

DIPLERDEN BAŞLAYAN SAÇ ÖRGÜSÜ: Bu örgü modelini yaptırmaya karar verirseniz biraz zahmetli, acılı ve uzun bir sürecin sizi beklediğini bilmenizde fayda var! Ayrıca tek başınıza yapamayacağınız kadar zor bir saç örgü modeli! Ancak bu kadar emeğin karşılığını oldukça dikkat çekici saçlara kavuşarak alacağınız kesin. Bu modeli çok şık davetlerden ziyade biraz daha rahat mekan ve ortamlarda tercih etmekte fayda var.

SU YOLU ÖRGÜSÜ: Oldukça romantik bir saç modeli olan su örgüsü, saçların arkasından çapraz bir şekilde uygulanır. Saçlarınızı açık kullanmak ve farklı bir hava katmak isterseniz su yolu örgüsü sizin için güzel bir seçim olacaktır.

ÖRGÜ TOPUZU: Saçlarınızı irili ufaklı örerek başınızın tepesinde birleştirip güzel bir topuz elde edebilirsiniz. Bu saç modeli, efor harcamadan ve salaş yapıldığında muhteşem durur! Özel davetler için farklı topuz alternatifi arayanlara öneririz.

İKILI ÖRGÜ: Saç örgü modelleri ikili örgü kullanılarak bir adım öteye taşınabilir! Tekli örgünün o şık görüntüsünü bir anda ikiye katlayabilir, saçlarınıza taç görüntüsü verebilirsiniz.

ARKADAN YARIM SAÇ ÖRGÜSÜ: Eğer saçlarınızı tamamen toplamak istemiyor ama bir yandan da örmek istiyorsanız işte size podyumlardan örnek olabilecek bir model; 2013-2014 Sonbahar Kış defilesi sırasında Rodarte'nin kullandığı bu yarım örgü saç modeli oldukça şık! Saçlarınızın arka kısmına gül şekli vermeyi unutmayın. 

Bu yazımızı beğendiyseniz ünlülerin örgü saç modelleri konusunda hazırladığımız ve görsellerle desteklediğimiz yazımız da ilginizi çekecektir!