Yaz ayları beraberinde düğün sezonunu da getiriyor! Bu önemli günde en az gelinliğiniz ve makyajınız kadar saçlarınız da önem taşıyor. Son dönemin en gözde gelin saçları nasıl, beraber inceleyelim, belki size de düğününüzden önce ilham olur!

ROMANTIK ÖRGÜLER: 2013 yılının gözde saç trendleri arasında yer alan örgü modelleri, bize göre bir geline en çok yakışan saç modelleri arasında... Şık bir toka, zarif bir çiçek veya göz alıcı bir taç ile süsleyeceğiniz dağınık örgü topuzunuz ile bir prenses gibi görünebilirsiniz! Gecenin ilerleyen saatlerinde saçlarınızın bozulmaması için düğününüzden önce kuaförünüzde prova yaptırmayı unutmayın, zira bu saç modeli diğerlerine göre biraz daha fazla toka kullanımını ve dikkat gerektirmektedir.

DAĞINIK DALGALAR: Eğer günlük hayatınızda saçlarınızı sık sık toplamıyorsanız ve kendinize açık saçı daha çok yakıştırıyorsanız rahat olun, gelin saçı mutlaka toplu olmak zorundadır diye bir kural yok! Düğün gününüzde de saçlarınızı alışık olduğunuz üzere açık bırakabilirsiniz! Ancak saçlarınızı dümdüz kullanmak fazla sıradan olacağından kuaförünüzden maşa yardımı ile geniş dalgalar yaratmasını isteyebilirsiniz. Bu dalgaların gece boyunca sönmemesi için saçlarınızı sertleştirmeyecek bir sprey kullanmayı unutmayın! Açık ve dalgalı saçlarınıza yandan bir çiçek ile tutturarak bir anda daha romantik bir görünüme bürünebilirsiniz.

TOPUZ: Gelin saçları içinde en klasik modellerden birisi topuz! Topuz duvak ile birlikte kullanıldığında en uyumlu duran modellerden biri olduğundan en sık tercih edilen modellerin başında geliyor. Topuz saçlarınız ve duvağınız ile elegan ve zarif görüneceğiniz kesin! Düğün öncesinde bir kaç defa saç provası yaptırarak yüzünüze en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

YANDAN TOPLANMIŞ SAÇLAR: Özelikle şık bir taç veya duvak ile birlikte kullanıldığında yandan toplanmış saçlar size zarif ve romantik bir hava katacaktır. Bu modelin herkese yakışacağı görüşündeyiz, özellikle saçlarınızı açık bırakmak istemiyor ama topuz olarak da kullanmak istemiyorsanız; yandan hafif dağınık bir şekilde toplanmış saçlar size en uygun model olacaktır.

KABARIK AT KUYRUĞU: Özel bir gün için düz ve sıradan bir at kuyruğu yerine dipleri hacimlendirilmiş bir at kuyruğu tercih etmenizi öneririz. Bu gelin saç modeli hem güzel fotoğraf verecek, hem de gereğinden fazla abartı durmayacaktır. Duvak ile birlikte kullanabileceğiniz gibi şık tokalar ile de kullanmanız mümkün.

KISA HACIMLENDIRILMIŞ SAÇLAR: Saçlarınızı kısa kullanıyorsanız tercih edebileceğiniz modeller biraz daha kısıtlı ama asla sıkıcı değil! Kısa saçlarınıza hacim ve hafif dalgalar katarak düğününüzde göz alıcı görünmeniz mümkün!