Yağmurlu ve rüzgarlı bir günde saçlarınızın bozulması ve yüzünüze yapışması kadar sinir bozucu bir şey yoktur! Eğer kış aylarında uygulayacağınız saç modelleri konusunda karar vermekte zorlanıyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın!

 

 yandan at kuyrugu saç modeli

1) Yandan At Kuyruğu Saç:  At kuyruğu hem pratik, hem kullanışlı hem de her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz saç modelleri arasındadır! Bu model muhtemelen en çok orta uzunlukta saçlara yakışacaktır, tek yapmanız gereken hafif bir kıvrım vererek saçınızı yandan kulak hizasında toplamak... Eğer kendiliğinden dalgalı saçlarınız varsa ve saçlarınızın uçları hafifçe dalgalanıyorsa bu model daha da güzel duracaktır.

 donut topuz

2) Donut Topuz: Yaz-kış fark etmez, donut topuz saç modelleri her mevsimin kurtarıcısıdır. Yaz aylarında sıcaktan saçlarınızın ensenize yapışmasını önlerken, kış aylarında da saçlarınızı derli toplu bir arada tutarak rüzgardan oluşabilecek dağınıklıkları önler. Donut topuzu biraz daha klasik-şık davetlerde tercih etmenizi öneririz, günlük hayat için 'biraz' abartılı kaçabilir, ancak yine de tercih tabii ki sizin.

 yandan örgülü saç modelleri

3) Örgü Saç Modelleri:  İster balıksırtı olsun, ister düz örgü olsun fark etmez. Örgülü saçlar her zaman kurtarıcı olmaya adaydır. 2014 saç trendleri arasında yan örgünün oldukça gözde bir model olduğunu göz önünde bulundurmanızı öneririz. İş ortamı için olmasa bile arkadaş buluşmaları, haftasonu veya okul için oldukça uygun ve sevimli bir model olan örgü saçlar için ilham almak isterseniz popüler örgü saç modelleri ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. 

 tepeden at kuyrugu saç

4) Tepeden At Kuyruğu:  Saçlarınıza maşa yardımı ile iri dalgalar verdikten sonra tepeden toplayarak çok güzel ve romantik saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle kıyafetinize uyumlu bir fiyonk ile bağlamanızı tavsiye ederiz.

 yarı toplu saç modelleri

5) Yarı Toplu Saçlar : Her kış popüler saç modelleri arasında yer alan yarı toplu saçları örgü ile birleştirebilir veya tepeden saçlarınızın yarısını kabartarak ve hacim vererek kullanabilirsiniz. Tıpkı bir önceki saç modelinde olduğu gibi yine toka tercihi önem taşıyor bu nedenle güzel ve şık bir toka seçmeye özen gösterin.