Kısa saç her ne kadar çok kolay şekil verilebilen, banyodan sonra 'tara çık' tarzı bir izlenim verse de, kullanımı her zaman göründüğü kadar kolay olmayabilir. Uzun saçların aksine kısa saçı şekillendirme için daha sınırlı seçenekler bulunuyor. Bu yazımızda kısa saçlara nasıl şekil verilebilir, hareket katmak için neler yapılabilir gibi konulara değineceğiz. İşte size 6 farklı yöntem:

KAHKÜL KESTIRMEK: Kısa saçlara kuşkusuz bambaşka bir hava katmanın yolu kahkül kestirmekten geçiyor. İsterseniz yana doğru, isterseniz kısa, isterseniz uzun kahkül modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak uyarmalıyız! Kahkül kestirdikten sonra bir de kahküllerinize şekil verme derdiniz olacak, yani banyodan sonra ekstra zaman ayırmaya hazırlıklı olmalısınız. 

SAÇ BANDI / BANDANA: Saç bandının kısa saçlarda ayrı bir güzel durduğu tartışılmaz bir gerçek! Özellikle saçlarınızı tepeden kabartarak hacim katıp, saç bandınızı öyle takmanızı öneririz. Ayrıca bir bandana veya eşarp yardımı ile pinup tarzı bir görüntü elde edebilirsiniz!

DALGALI KISA SAÇLAR: Saçlarınızın ne kadar kısa olduğuna bağlı, ancak küt kesime yakın bir kısalıkta ise maşa yardımı ile geniş (veya ince) dalgalar yaratarak daha hacimli ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle özel günler için bu saç modelini uygulamanız halinde saçlarınızın yanına güzel bir çiçek toka tutturarak daha şık ve feminen bir hava yakalamanız mümkün.

ÖRGÜ DENEYIN!: Kısa saçlarda tabii ki uzun saçlardaki gibi örgüler yapmak mümkün değil, ancak ufak ufak aralarda bir kaç örgü serpiştirmek çok hoş bir görünüm verecektir. Ayrıca saçlarınızın yeteri kadar uzunsa saç diplerinizden başlayan örgüler de yapabilirsiniz.

ARALARA RENK KATMAK: Uzun saçlarda kaybolup gidebilen bazı detaylar kısa saç şekillendirirken çok daha önem kazanıyor, bunlardan birisi de renkler! Saçlarınızın arasına attıracağınız röfle veya bir kaç tutam iddialı bir renk ile hareket katmanız ve eğlenceli kişiliğinizi yansıtmanız mümkün.

DÜZ KISA SAÇLAR: Kısa saçlara dümdüz şekil vermek daha belirgin olmasına ve özellikle katlı saçlarınız varsa kesimi tam anlamıyla göstermenize yardımcı olur. Evde saç düzleştirici ile rahatça yapabileceğiniz bu modeli uygulamadan önce ısıya karşı koruyucu sprey sıkmayı ihmal etmeyin, böylece saçlarınızın uzama sürecinde minimum kırık oluşur.

HAVALI SAÇLAR: Biraz erkeksi ve maskülen görünmekten kaçınmayanlar bu önerimizi dikkate alabilir... Saç köpüğü yardımı ile kısa saça kabarık şekil vererek farklı ve iddialı bir model elde edebilirsiniz. Bu maskülen saç stilini özellikle şık bir gece elbisesi ile tamamlayabilirsiniz.