Arkadaşlarınızda veya ünlülerde gördüğünüz kısa saç modelleri hoşunuza gitmiş ve hayallerinizdeki saç modelini bulduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz! Peki kuaföre gitmeden önce kısa saçlara sahip olmanın dezavantajlarına bir göz atmaya ne dersiniz? İşte size 7 başlıkta kısa saçın zorlukları:

1) Kış Aylarında Bol Aksesuar Kullanmaya Hazır Olun: Kısa saç modelleri kulaklarınızı ve ensenizi açıkta bırakacaktır. Soğuk kış aylarında bu bölgelerin üşümesini hiç birimiz istemeyiz! Uzun saçlı iken bu konu çok da dert değilken kısa saçlıyken birden sorun olmaya başlıyor! Bu nedenle kış aylarında bol bol atkı ve kulaklık takmaya hazır olun! 

2) Saç Modelleriniz Kısıtlı: Ne yazık ki kısa saçlarda, hele ki çok kısa saç kesimlerinde, yapabileceğiniz modeller oldukça sınırlıdır. Topuz, maşa, örgü, at kuyruğu gibi modeller uzun saçlarda çok daha kolay uygulanabilirken kısa saçlarda daha zor olacaktır. Tek seçeneğiniz saçınızı taradığınız yönü değiştirmek olabilir.

3) Yüzünüzü Ortaya Çıkarır: Zaman zaman hepimiz saçlarımızın arkasına saklanabiliyoruz, ancak kısa saç modelleri ile bu mümkün olamayacağı gibi bütün dikkatler yüz hatlarımıza çekilmiş olacak ve bu nedenle cilt kusurlarınız daha göz önünde olacaktır. Size düşen görev ise makyajınızı ve cilt bakımınızı daha fazla önemsemek olacak!

4) Muhafaza Etmek Zordur: Diyelim ki saçlarınızı tam istediğiniz gibi kestirdiniz ve çok yakıştırdınız kendinize, sizden mutlusu yok! Ancak kötü haber, önümüzdeki ay aynı modeli muhafaza edebilmek için tekrar kestirmeniz gerekecek! Maalesef kısa saçlar da tıpkı kahkül modelleri gibi düzenli kesim ve düzetme ister, bu tür bir zaman ayırmak istemiyorsanız kestirme kararını tekrar gözden geçirin. 

5) Tekrar Uzaması Zaman Alır, Sabır İster: Şu bir gerçek ki biz kadınlar çabuk sıkılma potansiyeline sahibiz. Saçlarımızı kısacık kestirip daha sonra uzun saçlarımızı bir anda özleyebiliriz ve geri dönüş aylar alacağı için bu biraz sıkıcı olabilir. Saçlarınızı kısaltmadan önce kararınızı iyice gözden geçirmenizi öneririz, çabuk sıkılacağınızı düşünüyorsanız çok radikal, kısacık bir saç modeli değil de belki biraz daha orta boylarda bir model seçebilirsiniz. 

6) Şekil Vermek Zor: Uzun saçlıyken banyodan çıkıp saçlarınızı kurutup, veya en kötü ihtimalle bir at kuyruğu yapıp çıkabilirsiniz ancak kısa saç modelleri kullanırken saçlarınıza şekil vermeniz şarttır. Hele ki geceden banyo yapıp yattıysanız saçlarınızın dağınık ve özensiz görünme ihtimali oldukça yüksektir.

 7) Maskülen bir İmaj Çizebilirsiniz: Oldukça kısa, pixie kesim tarzı bir saç modeli genelde maskülen bir görüntü verir. Bu nedenle özellikle özel bir geceye davetli iseniz şık bir elbise giyseniz bile saçlarınız feminen görüntünüzü gölgeyebilir.