Saçlarında kepek sorunu yaşayanların kullanabileceği, evde kolayca hazırlanabilecek, doğal saç bakım maskelerini bu yazımızda görebilirsiniz;

Kepeğe Karşı Limon Suyu ve Hindistan Cevizli Saç Maskesi:

Hindistan Cevizi Yağı özellikle kuru saç derisinden kaynaklanan kepek sorununa karşı çok etkilidir. Ayrıca saç dökülmesine karşı da etkilidir, bu maske tüm saçınıza da komple bakım yapacaktır.

Malzemeler: 4 Tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı limon suyu

Bu karışım ile saç diplerinize iyice masaj yapıp bu maskeyi saçınızda en az bir saat bekletin. Sonra saçlarınızı şampuanlayın. Bu maskeyi sık uygulayarak sağlıklı bir saç derisine kavuşabilirsiniz.

Kepeklenmeye Karşı Yoğurt ve Karabiberli Saç Maskesi:

Malzemeler: ½ bardak yoğurt, 1 tatlı kaşığı toz karabiber (taze öğütülmüş olanı tercih nedenidir)

Maskeyi saç diplerinize uygulayıp en az bir saat bekleyip saçlarınızı şampuanlayın, yoğurdun saç kepeklerinin pul pul görüntüsünü azaltıcı etkisi vardır.

Kepeklenmeye Karşı Yoğurt, Çilek ve Elma Sirkeli Saç Maskesi:

Malzemeler:  ½ bardak yoğurt, 6-7 olgun çilek, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yoğurt ile çileği blenderdan geçirip içine elma sirkesi ilave edin ve maskeyi saçınızda en az bir saat bekletin. Hem yoğurt hem de elma sirkesi saç kepeklenmesine karşı etkilidir, bu etkiyi doğal bir salisilik asit kaynağı olan çilek güçlendirecektir. Bunun dışında çileği tek başına blenderdan geçirip elma sirkesi ile karıştırıp hazırlayacağınız çilek maskesi kısa sürede sağlıklı bir saç derisine kavuşmanızı sağlar.