Saçlarınızda parlak ve hacimli bir görüntü mü istiyorsunuz? Piyasada saçlarınızın hacimli görünmesini sağlayacak bir çok ürün bulunmaktadır. Bu yazımızda, parlak ve hacimli saçlar için sizlere yardımcı olacak birkaç doğal uygulamaya yer verdik;

ALOE VERA

Aloe Vera, içerdiği vitamin ve minerallerle saçlarınızın ihtiyacı olan besin öğelerinin çoğunu saçlarınıza sağlar. Saçlara ihtiyacı olan nemi verir, saç köklerini uyararak yeni saç gelişimini teşvik eder. Aloe Vera ile saçlarınıza haftada iki veya üç kez yapacağınız masaj ile saçlarınıza geçici değil kalıcı şekilde hacim kazandırabilirsiniz. 

Aloe Vera’yı, jel, yağ ya da su formunda kullanabilir, saç maskeleri hazırlayabilirsiniz. 

BİBERİYE YAĞI-YUMURTA AKI-YOĞURT MASKESİ

Biberiyenin de  Aloe Vera gibi saç köklerini uyarıcı etkisi vardır. Biberiye ile saç diplerinize yapacağınız masaj saçlarınıza hacim kazandıracaktır.

Ayrıca şu uygulamadan da yararlanabilirsiniz.

  • 1 Yumurta akı (Çırpılmış)
  • 1/2 Bardak yoğurt
  • 4-5 Damla biberiye yağı

Bu maskeyi hazırlayıp önce saç diplerinize sonra tüm saçınıza uygulayın. Bir duş bonesi giyip en az yarım saat bekleyin. Saçlarınızı önce ılık su ile durulayıp sonra şampuanlayın.

ELMA SİRKESİ-DOĞAL BAL MASKESİ

Saçlarınıza hacim veren, onları daha dolgun gösteren şu uygulamadan da yararlanabilirsiniz. 

  • 1 Çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 Çorba kaşığı doğal bal
  • ½ Bardak su 

Tüm malzemeyi karıştırıp spreyli bir şişeye koyun. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırladığınız bu karışımı saç diplerinize sıkıp masaj yapın ve bu şekilde saçlarınızı kurumaya bırakın. Sonra saçlarınıza istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.