Ünlülerin sık sık tercih ettiği örgü saç modelleri, şık davetlerde olduğu kadar, günlük hayatınızda da tercih edebileceğiniz bir stil. Üstelik saçlarınızı örmeyi seviyorsanız, önünüzde bir sürü farklı model seçeneği mevcut! Gelin ünlü isimlerin örgü saç modellerini nasıl kullandıklarına beraber göz atalım:

RIHANNA: Rihanna, siyah dantel Stella McCartney elbisesi ve göz alıcı kızıl saçlarını çok şık bir yan örgü modeli ile tamamlamış. Uzun saçlarda çok güzel duran bu modeli yapmak için saçlarınızın ayrım noktasından, iki küçük örgü yapıp, bu iki örgüyü daha sonra tüm saçınıza katarak örebilirsiniz.

KIM KARDASHIAN: Dalgalı fön çekilmiş ve kabartılmış saçlarına, 2 ince tutam örgü ile hareket katan Kim kardashian'ın saç modelini çok beğendik! Hem gündüz hem de gece kullanabileceğiniz bu modeli, maşa yardımı ile evinizde çok rahat yapabilirsiniz.

EMMA WATSON: Saçlarınızı topuz yaptırmayı düşünüyorsanız, Emma Watson gibi, arka kısmını ince örgüler ile toplatarak çok daha farklı ve göz alıcı bir model elde etmeniz mümkün. Özellikle düğün, nişan gibi özel gecelerde, çiçek veya tokalar ile süsleyerek bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

RACHEL MCADAMS: Her daim zarif ve güzel olabilmeyi başaran Rachel McAdams da ara ara örgü saç modeli tercih eden ünlülerden. Tepeden iyice kabartılmış ve yana doğru örülmüş saçlar elde edilmesi kolay bir model olmakla birlikte, şık bir elbiseyi de çok güzel tamamlayacaktır.

NICOLE KIDMAN: Hollywood'un en güzel kadınlarından biri Nicole Kidman ve dolayısıyla ne yapsa kendisine yakıştırıyor. Dalgalı-kıvırcık doğal saçlarına yaptırdığı, gül şeklindeki örgü topuzuna bayıldık! Yine düğün, nişan gibi özel günlerde rahatlıkla kullanılabilecek saç modelleri arasında. Özellikle romantik bir gelinliğiniz varsa bu modele kesinlikle bir şans verin!

KRISTEN STEWART: Asi ruhlu güzel Kristen Stewart, saçlarının bir yarısını Afro tarzı saç örgüsü ile örerek genel görünümü ile hoş bir bütünlük yakalamış. Daha çok rocker-chic tarzlara uygun olan bu saç modelini, tayt ve siyah deri ceket giyeceğiniz günlerde tercih edebilirsiniz!

DIANE AGRON: Sütçü kız örgü saç modeline farklı bir boyut katmak için Diane Argon'un bu modelinden ilham alabilir, saçlarınızı tepeden balıksırtı örerek kullanabilirsiniz! Şık, feminen ve oldukça zarif bu model uzun bir gece elbisesinin tamamlayıcısı olacaktır. 

CHARLIZE THERON: Charlize Theron kusursuz yüz hatları ile ne yapsa yakışan isimlerden bir tanesi. Saçlarını örerek, kulak hizasında yaptırdığı yan topuz, yüz hatlarının daha da ortaya çıkmasını sağlamış ve kendisine sofistike bir hava katmış. Şık küpeler eşliğinde kullanabileceğiniz bu saç modeli ile gözlerin üzerinizde olacağına emin olabilirsiniz.

NICKY HILTON: Son olarak basit ve evden çıkmadan önce 5 dakika içinde yapabileceğiniz, özellikle biraz daha rahat ve salaş kıyafetlerinize yakışacak bir saç modeli bulunuyor. Saçlarınızın ayrım noktasından öreceğiniz ince iki tutam saçı, saçlarınızın arkasında bir toka ile birleştirerek elde edeceğiniz bu modeli, ister dalgalı, ister düz saçlarınız ile kullanabilirsiniz.