İlkbahar ve Yaz ayları sadece kıyafetlerimizde değil, genel görünümümüzde de farklı şeyler denemek için iyi bir zaman! Peki havaların ısındığı bu günlerde makyajımızı değiştirirken saçlarımızda nasıl değişiklikler yapabiliriz? Gelin, ilkbahar ve Yaz ayları için en güzel saç modellerine ve saçlarınızda yapabileceğiniz değişikliklere beraber göz atalım.

Rengi Değiştirin

Saçlarımızdan sıkıldığımız zamanlarda en kolay kaçış yolu saç rengini değiştirmek oluyor. Ancak daha önce hiç denemediğiniz bir renk denemeye ne dersiniz? Tabii ki iyice üzerinde düşünüp karar vermek gerekiyor, zira bazı saç renklerinden geriye dönmek zor, ancak unutmayın ki zaman ilerledikçe risk almak da zorlaşıyor! Bu nedenle hep isteyip de yaptırmaya çekindiğiniz bir rengi yaptırmak için zamanı ertelemeyin.

Peki ilkbahar ve yaz aylarında kullanılabilecek moda saç renkleri hangileri? Özellikle küllü renkler, karamel, açık sarı, tarçın rengi, bal rengi ve sıcak kahve tonları yaz aylarında kullanılabilecek moda saç renkleri arasındadır. Boya işleminden önce saçlarınıza nem maskeleri ile bakım yapmayı ihmal etmeyin, böylece saçlarınızı yıpranmalara karşı koruyabilirsiniz. Boyattıktan sonra sonuca alışmak için kendinize zaman tanımayı da unutmayın! 

Ombre Saçlar

Saçlarınızda çok radikal bir değişim yapmak istemeyebilirsiniz, ancak yine de renk değişikliğinin büyük bir etki yaratacağını unutmayın! Ombre saçların modası hala devam ediyor, hatta doğru bir biçimde uygulandığı takdirde doğal ve hoş bir görünüm ile röfle ve balyaj tarzı işlemlere rakip olmaya aday!

Saç Tebeşirleri ile Renklenin!

Eğer saçlarıma kesinlikle boya sürmem diyenlerdenseniz özellikle yaz aylarında renkli saç tebeşirlerini kullanmaya ne dersiniz? Mavi, mor, pembe, yeşil gibi saç renkleri içinden dilediğinizi seçebilirsiniz! Saç tebeşirleri kullandıktan sonra saçlarınıza yapacağınız her saç modeli daha göz alıcı duracaktır, örneğin saçlarınızın bir tutamını rengarenk örerek çok güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. 

Küt Kesim

Özellikle yaz aylarında güneş, deniz, klor derken saçlarımızın yıpradığını ve kuruduğunu artık hepimiz biliyoruz, işte tam da bu nedenle uzun zamandır vedalaşamadığınız uzun saçlarınızı kestirmeye ne dersiniz? Küt saç kesimi veya omuz hizasında bir kesim hem saçlarınızın toparlanmasına imkan tanıyacak hem de yaz aylarında sizi rahat ettirecektir, bu modelin son yıllarda ilkbahar ve yaz aylarının moda saç kesimleri arasında olması da cabası!

Isı Kullanmadan Dalgalı Saçlar

Saçlarınızı yıpratmadan doğal ve dalgalı bir görünüme ne dersiniz? İlkbahar Yaz Saç modelleri arasında yer alan deniz kızı dalgalarını, nemli saçlarınızı örerek ve bu şekilde bir kaç saat bekleterek çok rahat elde edebilirsiniz.

Aksesuar Kullanın!

Yaz ayları bandana ve çiçekli taçlar takmak için en iyi zaman! Özellikle tatilde bu tür aksesuarların yardımı ile saçlarınıza değişik bir görünüm elde edebilirsiniz. Rahat ve salaş bir elbise ile çiçekli bir taç veya tokanın uyumu ile oluşturacağınız saç modelleri muhteşem olacaktır!