Yaz ayları için uygulayabileceğiniz pratik saç modelleri ile karşınızdayız! Özellikle fazla efor harcamanıza gerek kalmadan rahatlıkla uygulayabileceğiniz modelleri seçmeye özen gösterdik. Yazımıza geçmeden unutmayın ki saçlarınızı nasıl bir model ile kullanırsanız kullanın en önemli şeyin sağlıklı saçlara sahip olmak olduğunu unutmayın!;

Yazımızın sonundaki resim galerisinden ünlü isimlerin saç modellerini görebilirsiniz;

DALGALI SAÇLAR: Yaz ayları için vazgeçilmez modellerden biri dalgalı saçlar! Özellikle plajda veya gece bir yerlere giderken rahatlıkla uygulanabilecek bu model için dalgaların geniş olmasına ve henüz kuaförden yeni çıkmışsınız gibi durmamasına dikkat edin. Dalgalı saçlar ne kadar doğal durursa o kadar güzel olur! Kate Hudson bu modeli en güzel taşıyan ünlülerden birisi, sizce de saçları ona hem salaş, hem de çok seksi bir hava katmamış mı?

AT KUYRUĞU: Kolay ve fazla efor gerektirmeyen bir model daha! Üstelik yaz sıcaklarında saçlarınız toplu iken eminiz çok daha rahat edeceksiniz. Unutmayın at kuyruğu sıkıcı olmak zorunda değil, seçebileceğiniz pek çok alternatif var. İster sıkı bir at kuyruğu yapın, ister enseden toplayın önemli olan kendinize en çok yakıştırdığınız bir modeli seçmek! Bizim favori modelimiz Jennifer Anniston'un uyguladığı bu salaş at kuyruğu, fazla sıkı olmadığından fazla efor harcanmış gibi durmuyor üstelik yüzüne de çok yakışmış!

TOPUZ: Çeşit çeşit pratik topuz modeli mevcut; ister dağınık topuz yapın, isterseniz bir çorap yardımı ile 2 dakikada donut topuz yapın! Önemli olan doğal ve fazla efor harcanmamış bir görünüm yakalamak. Bandana ile süsleyerek gündüz kullanabileceğiniz bu modeli, taç, toka gibi aksesuarlarla birleştirerek akşam şık bir yemekte de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Lauren Conrad'in sık sık tercih ettiği donut topuzun kendisine en çok yakışan modellerden biri olduğunu düşünüyoruz.

BALIKSIRTI ÖRGÜ: Bu model, düz örgüye göre biraz daha zahmetli olsa da sonucun buna değecek kadar güzel olduğu bir gerçek! Hem sofistike hem de zarif bu modeli uygulamak biraz pratik gerektiriyor ancak bir kere eliniz alışınca hiç zorlanmadan yaptığınızı fark edeceksiniz.

Resim galerisinde görebileceğiniz gibi Diane Agron katıldığı bir davette şık elbisesini ve güzel makyajını, saçlarına yaptırdığı yandan balıksırtı örgü modeli ile kombinlemeyi tercih etmiş ve çok da iyi yapmış! Biz bu modeli kendisine çok yakıştırdık.

YAN ÖRGÜ ILE AT KUYRUĞU: Yandan saç örgü modelleri bize göre masumiyetin temsilcisi! Hele ki bir de çiçek şeklinde bir toka ile toplarsanız saçlarınızın harika duracağına emin olabilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlarda yan tarafı örülmüş salaş bir at kuyruğu yaz akşamları için romantik bir seçim olacaktır.