2014 yaz saç trendleri

Saç modeli için ilhama ihtiyacınız mı var? O halde bu yazı tam sizin için! 2014 İlkbahar ve Yaz saç modellerini podyumlardan esinlenerek sizler için derledik. Üstelik hepsi kolay, evde kendinizin yapabileceği modeller. O halde başlayalım;

Devamını oku...

Genç gösteren saç modelleri

Yaşımız arttıkça daha genç görünmenin yollarını ararız, bu yol bazen estetik ameliyatlardan, bazen anti aging ürünleri kullanmaktan, bazense daha sağlıklı beslenmekten geçer. Peki biraz daha kestirme bir yoldan gitmeye ne dersiniz? Basit bir saç kesimi ve modeli ile bir anda çok daha genç görünmeniz mümkün! İşte daha genç gösteren saç modelleri:

Devamını oku...

susam yağı ile saç bakımı

Enerji ve besin değeri çok yüksek olan susam tohumlarından elde edilen susam yağı bugün bir çok amaç için kullanılmaktadır. Bir bakım yağı olarak kullanılan susam yağı, Asya ülkelerinin bazılarında ağırlıklı olarak mutfak yağı olarak da kullanılmaktadır.

Devamını oku...

saç bakımı ve hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Birçok saç bakım ürününde kozmetik sanayinin yoğun olarak tercih ettiği bir üründür.Hindistan cevizi yağından saç bakımında nasıl faydalanılır kısaca göz atalım;

Devamını oku...

Badem Yağı

Badem, kökeni Güneybatı Asya olan, gülgiller familyasına dahil küçük bir ağacın meyvesidir. Bu meyvenin dışı tatlı değildir, sert kabuklu çekirdeğinin içindeki badem ise bildiğimiz ve tükettiğimiz kuruyemiştir. Badem çekirdeğinden üretilen Badem yağı da kozmetik sektöründe oldukça yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yazımızda badem yağı saça nasıl uygulanır, saç için ne gibi faydaları vardır gibi konuları inceliyoruz, yazımızın sonunda da badem yağı ile hazırlanabilecek bir saç maskesi tarifi bulunmaktadır.

Devamını oku...

Kış için saç modelleri

Yağmurlu ve rüzgarlı bir günde saçlarınızın bozulması ve yüzünüze yapışması kadar sinir bozucu bir şey yoktur! Eğer kış aylarında uygulayacağınız saç modelleri konusunda karar vermekte zorlanıyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın!

Devamını oku...