kahkül modelleri

Kahkül kesimi başlı başına zor bir karar! Saçlarınızı kestirme kararı verdikten sonra da kahkül modelleri arasında size en uygun olanını seçmek bu süreci daha da zorlaştırabiliyor. Hem yüz şeklinize hem de zevkinize hitap edecek bir kahkül kesimi ile bir anda daha genç ve havalı görünebilirsiniz.

Devamını oku...

kuru saçlar

Sağlıklı ipek gibi parlak saçlara sahip olmayı hangi kadın istemez? Saç kurutma makinesi, elektrikli saç şekillendiriciler, saç boyaları, perma, röfle gibi kimyasal işlemler, çevre kirliliği, rüzgar, güneş ışınlarına maruz kalmak, klorlu su gibi bir çok etken saçların parlaklığını yitirmesine, kuruyup cansız bir görünüm almasına neden olabilir.

Peki canlılığını yitirmiş, yıpranmış ve kuru saç bakımı için neler yapabiliriz kısaca onlara bir göz atalım;

Devamını oku...

Yaz aylarında saç bakımı

Yaz Mevsimi saçlarımız için zor bir dönemdir. Gerek güneş Işınlarının gerekse deniz ve havuz suyunun etkisiyle saçlarımız nemini kaybetme ve kolay elektriklenme riski ile karşı karşıyadır. İnce telli saçlar bundan daha kolay etkilenir. 

Devamını oku...

yaz için saç modelleri

Yaz ayları için uygulayabileceğiniz pratik saç modelleri ile karşınızdayız! Özellikle fazla efor harcamanıza gerek kalmadan rahatlıkla uygulayabileceğiniz modelleri seçmeye özen gösterdik. Yazımıza geçmeden unutmayın ki saçlarınızı nasıl bir model ile kullanırsanız kullanın en önemli şeyin sağlıklı saçlara sahip olmak olduğunu unutmayın!;

Devamını oku...

ısırgan otu

Bu yazımızda ısırgan otu'nu saç bakımında nasıl kullanabileceğinizi sizinle paylaşcağız. Isırgan otu sağlığımız için faydalı bir bitkidir, vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. İçeriğinde A,C vitaminleri, kalsiyum, demir, potasyum ve manganez bulunur. Isırgan otu saçlarımız için de faydalıdır ve ısırgan otu saç dökülmesine karşı etkilidir ve sağlıklı saç gelişimi için faydalı olduğu saptanmıştır.

Devamını oku...

Gelin saçı önerileri

Yaz ayları beraberinde düğün sezonunu da getiriyor! Bu önemli günde en az gelinliğiniz ve makyajınız kadar saçlarınız da önem taşıyor. Son dönemin en gözde gelin saçları nasıl, beraber inceleyelim, belki size de düğününüzden önce ilham olur!

Devamını oku...