saç ve tırnak bakımı

Saç ve tırnak bakımı için sadece dışarıdan uygulanan, fiziki yöntemler yeterli değildir, gerekli besinlerin tüketilerek vitamin ve mineral desteğinin alınması şarttır. Gerek saçlarımızın gerekse tırnaklarımızın ana maddesi keratindir. Keratin sadece bazı çekirdekli hücrelerde bulunan lifli, yapısal bir protein ailesinin genel adıdır. Time Dergisinde yer alan bir yazıda "saç ve tırnak sağlığı için yararlı 10 gıda" sıralanmış. Bakalım sağlıklı saçlar ve tırnaklar için tüketmemiz gereken gıdalar hangileri? 

Devamını oku...

Beyni geliştiren gıdalar

Beyin gücünü ve hafızayı çeşitli çalışmalarla arttırmak mümkündür ve beyin jimnastiğişüphesiz çok önemlidir, fakat beyin gücü gelişiminin en önemli parçalarından birisi de doğru beslenmedir.

Devamını oku...

Göbek eritme

Göbek yağları estetik bir sorun olmanın ötesinde sağlığımız için de ciddi tehlikeler yaratır. Yapılan araştırmalar göbek bölgesi yağlarının diyabet, kolestrol, tansiyon, kalp rahatsızlıkları, metabolik sendrom gibi hastalıklara yakalanma riskini oldukça arttırdığını ortaya koyuyor. Metabolizmanın yavaş çalışması, vücuttaki hormonal değişiklikler, genetik faktörler ve stres, göbekteki yağlanmanın en önemli nedenleri arasında gösterilmektedir.

Devamını oku...

kahvaltı

Belki, yaşam koşulları nedeni ile sabah kahvaltı yapmaya zaman bulamıyorsunuzdur ama kahvaltı, günlük öğünlerimiz içinde şüphesiz en önemli olanıdır, özellikle de aktif bir çalışma hayatınız varsa! Kahvaltı yapmak kadar doğru ve sağlıklı kahvaltı seçimi de çok önemlidir. Biz bu yazımızda kahvaltının önemini ve neden vazgeçilmez olduğunu kısaca özetlemeye çalışacağız.

Devamını oku...

çileğin faydaları

Çilek, vitamin ve mineraller açısından çok zengin bir meyvedir. Sağlığımız için oldukça faydalı olan çilek ilkbahar aylarının vazgeçilmezleri arasındadır, özellikle mevsiminde sık sık tüketmenizi önerdiğimiz çileği tek başına yiyebileceğiniz gibi, sabahları yulaf veya mısır gevreği ile tüketebilirsiniz. Aşağıda 10 maddede çileğin faydaları özetlenmiştir.

Devamını oku...

Kuru cilt bakımı

Kuru bir cilde sahipseniz muhtemelen kış aylarında cildiniz iyice kuruyor hatta belki de pul pul oluyordur. Yaz ayları gelmeden 'kuru ve çatlak' görünümü yok ederek, vücudumuzun koruyucu kalkanına, yani cildimize biraz daha özen göstermeye ne dersiniz? İşte kuru cildi nemlendirmek için önerilerimiz;

Devamını oku...