uyku sorunu

Uykusuzluk için beslenme rejiminiz de çok önemlidir. Örneğin triptofan içeren süt ürünleri, kuru yemişler, muz gibi gıdalar, sorununuzu çözmede size yardımcı olabilir. Triptofan, bir amino asittir ve sinir sistemini düzenleyerek serottonin ve melatonin hormonlarının üretimini artırır. Bu iki hormon da uyku düzeninizin sağlanmasında önemli rol oynar. Yine özellikle kompleks karbonhidratlar, magnezyum ve kalsiyum içeren gıdalar da  bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda uykusuzluğa ne iyi gelir sorusuna cevaplar bulabilirsiniz;

Devamını oku...

çörek otu

Sağlığımız ve güzelliğimiz için kullanabileceğimiz bitkilere ve bu bitkilerden elde edilen doğal yağlara yazılarımızda sıklıkla yer veriyoruz. Bu yazımızda çörek otunun faydaları sağlık ve güzellik olarak iki başlık altında anlatılmaktadır;

Devamını oku...

Soğuk Algınlığı Tedavisi

Sonbahar mevsiminde, ani ısı değişimlerinin yaşandığı şu günlerde soğuk algınlığı, öksürük, grip gibi hastalıklara yakalanma şansınız yüksektir. Şüphesiz hasta olduktan sonra doktor yardımı ve ilaçlar ile tedavi olabilirsiniz, biz bu yazımızda soğuk algınlığı tedavisi için yardımcı doğal çözümlere yer vermek istedik.

Devamını oku...

diyet

Zayıflamak için diyete başladığınızda bazı kurallarla karşılaşırsınız. Acaba uymak zorunda olduğunuz bu kurallar gerçekten işinize yarıyor mu, yoksa sağlığınızı mı tehdit ediyor? 

Devamını oku...

diş beyazlatma

Dişlerdeki beyazlığın kaybolması estetik bir soruna dönüşebilir. Dişleriniz yapısı gereği beyaz olmayabilir, ya da yaşam biçiminiz, beslenmeniz nedeniyle sonradan beyazlığını kaybetmiş olabilir. Dişleriniz yeteri kadar beyaz değilse ve bu yüzden gülmeye bile cesaret edemiyorsanız artık diş beyazlatma için bazı yöntemler denemenizin vakti gelmiş demektir.

Devamını oku...

cilde zararlı besinler

Cildinize ne kadar iyi bakarsanız bakın beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmezseniz sağlıklı bir cilde sahip olamaz, cildinizin yaşlanma sürecini geciktiremezsiniz. Bu yazımızda sağlığınız ve cildiniz için uzak durmanız gereken 9 gıdaya yer veriyoruz;

Devamını oku...