organik ne demek?

Özellikle gıda ve kozmetik sektöründe üretimde giderek yaygınlaşan katkı maddeleri ve kimyasaller bizleri daha sağlıklı ürünler almaya yöneltiyor. Son 10 yılın en popüler konularından birisi de doğal içerikli ve organik ürünler, çoğu zaman bir ürünün üzerinde doğal ya da organik damgası görmemiz o ürünü tercih etmemize neden olabiliyor.

Devamını oku...

hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi (Cocos nucifera) Palmiyegiller familyasından bir bitkinin meyvesidir. Hindistan, Sri Lanka, Tayland , Filipinler gibi tropik ülkelerde yetişir. Hem meyve olarak tüketilir hem de yağından faydalanılır.

Devamını oku...

kolay zayıflama

Zayıflamak istiyor ve diyet uyguluyorsanız bu yazımız ilginizi çekecektir. Bu yazımızda kolay zayıflama için size destek olacak etkili bazı önerilere yer veriyoruz;

Devamını oku...

ruşeym yağı

Buğdayın besin değerini kazandıran bileşenlerin büyük bir kısmı buğday ruşeyminde bulunur. Ruşeym (Wheat Germ) kısaca buğdayın embriyo kısmı, yani tanenin filizlendiği bölge olarak tanımlanabilir. Bir ton buğdaydan ancak 20 kg ruşeym alınabilmekte, bundan da 1 kg ruşeym yağı elde edilmektedir.  

Devamını oku...

Yorgunluk

Kendinizi hiçbir şey yapamayacak kadar yorgun mu hissediyorsunuz? Gün boyu yorgunluk ve bitkinlik hissi sizi esir almış durumda mı? O zaman enerji seviyenizi yükseltmek için bir şeyler yapma zamanınız gelmiş demektir. Bunu doğru ve dengeli bir şekilde beslenerek, yaşam tarzınız ile ilgili doğru kararlar alarak başarabilirsiniz:

Devamını oku...

Uykusuzluk Sorunu

Uykusuzluk, uykuya dalma ve uyku halinde kalmada zorluk çekilmesi olarak tanımlanabilir. Tıptaki adı Insomnia'dır. Uykusuzluk, başta beyin olmak üzere tüm vücudu etkiler. Uykusuz bir geceden sonraki gün durumunuzu düşünün. Büyük bir ihtimalle tüm günü bitkin ve yorgun geçirmişsinizdir. Bu yazımızda uykusuzluğunuza çare olabilecek önerileri size sunmaya çalışacağız:

Devamını oku...