Metabolizmayı Hızlandırma

Vücudumuzun faaliyetlerini yerine getirebilmesi için metabolizmamızın düzenli çalışması önemlidir. Metabolizmanın yavaşlaması genellikle kilo alımı ile sonuçlanır. Metabolizmanın yavaş çalışmasının göstergeleri, zayıf nabız, düşük tansiyon, yorgunluk, soğuğa karşı dayanıksızlık, kuru saç, kuru cilt ve kabızlıktır. Peki metabolizma nasıl hızlandırılır?

Devamını oku...

Estetik Ameliyat Sonrası

Estetik ameliyattan sonra hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekecek ve iyileşme sürecini hızlandırmak adına dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Zaten doktorunuz ameliyattan sonra bu konuda sizi mutlaka bilgilendirecektir. Bu yazımızda genel olarak dikkat etmeniz gereken hususlara kısaca değineceğiz:

Devamını oku...

lens kullananlara tavsiyeler

Kontakt lens eğer yeni yeni kullanmaya başlıyorsanız ilk başlarda biraz zor gelebilir, ancak zamanla kullanmaya devam ettikçe hem eliniz alışacak, hem de lenslerin temizliği ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenmiş olacaksınız. Bu yazımızda yeni başlayanlar için ufak bir tavsiye rehberi oluşturmak istedik,  İşte lens kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken püf noktalar; 

Devamını oku...

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı (Tea Tree Oil), Avustralya’da bulunan Melaleuca Alternifoliais bitkisinin yapraklarından elde edilir. Uçucu bir yağdır, antiseptik, antifungal ve enfeksiyon azaltıcı özellikleri vardır. Aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir.

Devamını oku...

metabolizmayı hızlandıran gıdalar

Doğru besinleri seçerek metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler bu yazımızda sizler için 8 maddede listelenmiştir:

Devamını oku...

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çay, Camelia Sinesis bitkisinden elde edilmiş, okside olmamış çay yaprağıdır. Aslında siyah çay, Oolong çayı denilen beyaz çayın da kökeni aynı bitkidir. Siyah çay tamamen fermante edilmiş hali, Oolong çayı yarı fermante edilmiş hali, yeşil çay ise fermantasyondan geçmemiş halidir. Yeşil çayın geçmişi eski Çin uygarlığına kadar uzanıyor. Eski dönemlerde enfeksiyonlarda, sindirim sorunlarının giderilmesinde kullanılmıştır. Bugün ise her geçen gün yeşil çayın faydalarına bir yenisi eklenmektedir.

Devamını oku...