Kozmetik Ürünlerin Güvenilirliği

Abd'de faaliyet gösteren Environmental Working Group'un araştırmaları kozmetik ürünlerin güvenilirliği ile ilgili bildiğimiz bazı gerçeklerin hatalı olduğunu ortaya çıkarıyor, sağlıklı ve doğal kozmetik ürünlerin büyük önem kazandığı günlerde bu yazımızdaki konuları da mutlaka aklınızın bir ucunda tutmalısınız!

Devamını oku...

gül suyunun faydaları

Gül yapraklarının içeriğinde bir çok vitamin bulunur. A, B3, C, D, E vitaminleri açısından zengindir. Buna ilaveten flavonoidler (Bitkisel pigmentler) içerir. Antioksidan özelliği vardır. Doğal bir antiseptik ve antibakteriyeldir. Gül suyu ise gül yapraklarının doğal yoldan damıtılması ile elde edilir. Gül suyunun saç ve cilt için bir çok faydası vardır.

Devamını oku...

güneş kremi seçimi

Yaz ayları güneşe karşı biraz daha yüksek korumaya ihtiyaç duyduğumuz aylardır. Sahilde, güneşlenirken, yüzerken ve günlük hayatımızda bile güneş ışınlarına karşı cildimizi korumamız büyük önem taşımaktadır. Peki en iyi güneş kremi nasıl seçilmelidir? Gelin, bir kaç sorudan yola çıkarak inceleyelim;

Devamını oku...

tırnak sağlığı

Ellerin güzel görünümünde şüphesiz tırnakların önemli rolü vardır. Çoğumuz uzun tırnakları severiz. Gerçekten de uzun tırnaklar ojeyi daha iyi taşır. Bir çok kadın tırnaklarının uzamadığından veya geç uzadığından yakınır. Bunun altındaki neden, zayıf bağışıklık sistemi ve vitamin noksanlığı olabilir. İşte size tırnak uzatma için bakım ve beslenme tavsiyeleri:

Devamını oku...

çikolata stresi azaltır

Stresle mücadelede beslenme şekliniz de oldukça önemlidir. İşte size stres seviyenizi düşürmeye yardım edecek gıdalar:

Devamını oku...

jojoba yağı

Bu yazımızda jojoba yağını günlük yaşantımızda güzellik ve bakımımız için nasıl kullanabileceğimize dair bilgiler bulabilirsiniz:

Devamını oku...